Po niedawnym teście projektora FullHD Optomy, będącego przedstawicielem raczej średnio-półkowego segmentu cenowego przyszedł czas na “drobną” odskocznię. Załóżmy, że mamy dość obszerny budżet na zbudowanie kameralnego kina w domowym zaciszu. Co więc będzie nam potrzebne? Oczywiście zaciemnione pomieszczenie, jakieś wygodne fotele, ekran o dużej przekątnej i solidny zestaw nagłośnienia by odwzorować wszelkie detale w ścieżce audio, co przełoży się na jeszcze głębsze doznania obcowania z oglądanymi filmami.
Ponownie przyjże się myszy od Cougara, tym razem za sprawą Revenger S. Do tej pory gryzonie od tego producenta pokazywały pazur i były godnymi rywalami, nawet dla większych marek. Czy dzisiaj prezentowany produkt dotrzyma im tempa?
W ostatniej publikacji spod szyldu Cougar brała udział mysz – Minos X3, która pozytywnie mnie zaskoczył. Jak zaprezentuje się jego starszy brat w postaci Minosa X5? Na papierze wygląda na to samo „tylko lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości? Przyjrzę się temu produktowi i sprawdzę jak kocur wypadnie tym razem.
Gdy piętnaście lat temu Apple przedstawiło pierwszego iMaca – komputer bez stacji dyskietek, wszyscy się pukali po głowach, co oni robią. Niedługo po tym wydarzeniu większość i tak zaczęła wyrzucać do kosza swoje dyskietki i przesiadła się na płyty CD. Dzisiaj znany specjalista w produkcji obudów wyznacza początek nowej ery. Tym razem możesz zacząć wyrzucać do kosza swoje płyty, bo nadchodzi BitFenix Phenom. Obecnie wszystko się kupuje w internecie i ściąga z niego – gry, muzykę, filmy. Nawet kopie zapasowe swoich danych robi się w tak zwanych chmurach, a nie już na nagrywarce CD czy DVD jak za starych czasów.
Obudowa BitFenix Phenom wyrzuca napęd 5.25” i pozwala nam bardziej wykorzystać z wewnętrznej przestrzeni w komputerze, wręcz do granic możliwości. Model występuję w dwóch wersjach – microATX oraz Mini-ITX. W pierwszym wsadzimy pięć dysków, ale za to mamy miejsce na dwie karty graficzne współpracujące w trybie CrossFireX albo SLI. Drugi model Mini-ITX pozwala na zamontowanie jednej karty graficznej dwuslotowej, ale w zamian mamy jedenaście zatok na dyski 2.5” typu SSD lub HDD. W obydwu wersjach maksymalna długość karty graficznej wynosi aż 320mm. Poza tym w środku znajdziemy miejsce na chłodnicę 240mm u góry oraz standardowy zasilacz ATX, przez co przy użyciu Phenoma można zbudować prawdziwego gamingowego potwora i to chłodzonego wodą.
BitFenix Phenom występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – Arctic White oraz Midnight Black. Panel przedni obudowy zrobiony jest z opatentowanego materiału SofTouch, dzięki czemu wygląda ona o wiele bardziej elegancko i modernistycznie.
Obudowa będzie dostępna w Polsce przez u dystrybutora Caseking – w drugiej połowie października.
Dane techniczne wersji microATX:
###
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…