Po niedawnym teście projektora FullHD Optomy, będącego przedstawicielem raczej średnio-półkowego segmentu cenowego przyszedł czas na “drobną” odskocznię. Załóżmy, że mamy dość obszerny budżet na zbudowanie kameralnego kina w domowym zaciszu. Co więc będzie nam potrzebne? Oczywiście zaciemnione pomieszczenie, jakieś wygodne fotele, ekran o dużej przekątnej i solidny zestaw nagłośnienia by odwzorować wszelkie detale w ścieżce audio, co przełoży się na jeszcze głębsze doznania obcowania z oglądanymi filmami.
Ponownie przyjże się myszy od Cougara, tym razem za sprawą Revenger S. Do tej pory gryzonie od tego producenta pokazywały pazur i były godnymi rywalami, nawet dla większych marek. Czy dzisiaj prezentowany produkt dotrzyma im tempa?
W ostatniej publikacji spod szyldu Cougar brała udział mysz – Minos X3, która pozytywnie mnie zaskoczył. Jak zaprezentuje się jego starszy brat w postaci Minosa X5? Na papierze wygląda na to samo „tylko lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości? Przyjrzę się temu produktowi i sprawdzę jak kocur wypadnie tym razem.
Czy małe jest piękne? Raczej żaden normalny facet tak nie pomyśli. Każdy z nas chce grać na jak największym monitorze. Tylko po co się męczyć z małym ekranem na biurku, skoro możemy skorzystać z dużego telewizora i zagrać na split screen z kolegami. Wszyscy będą mieli z takiej zabawy o wiele większą przyjemność. Problem się zaczyna gdy żona widzi wielkiego big towera na środku salonu, który pasuje do całej reszty jak brzydki wół do eleganckiej karety. Rozwiązaniem może być nowa gamingowa obudowa Silverstone Raven Z. Jest ona przeznaczona typowo do komputera do gier, którego ze spokojem postawimy na szafce pod wielkim ekranem, zaraz obok tunera telewizyjnego.
Zespół inżynierów i designerów z Silverstone długo siedział nad tym modelem, aby spełniał on oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Mimo niewielkich wymiarów obudowy, w środku pomieścimy najmocniejsze karty graficzne z serii AMD Radeon i nVidia GeForce. Odpalenie najnowszych tytułów jak GTA V w wysokiej rozdzielczości nie będzie dla naszego systemu jakimkolwiek problemem. Maksymalna długość grafiki wynosi aż 330mm, czyli więcej niż często spotykamy przy gigantycznych full towerach. Dodatkowo mamy w zestawie tak zwany GPU holder do podtrzymywania kart graficznych z ostatnio coraz więcej ważącym chłodzeniem. W tym momencie mocno grzejąca się karta graficzna z dużym radiatorem nie wygina swojego układu płytek drukowanych, ani slotu w płycie głównej. Nie tylko znacząco wydłuża to życie naszego sprzętu, ale powoduje także, że model Raven Z będzie mógł nam służyć jeszcze przez wiele lat. Patrząc po prostu na bieg historii, to w najbliższej już przyszłości karty graficzne będą grzać się o wiele bardziej niż teraz, co widać chociażby na nadchodzącym modelu AMD Radeon R9 295X2, którego wydzielane ciepło wynosić będzie aż 500W TDP.
W górnej części obudowy gamingowej Silverstone Raven Z znajdziemy miejsce na zamontowanie nagrywarki Blu-Ray Slimline z podawaniem płyt jak w radiach samochodowych (wejście Slot-In). Poniżej jest miejsce na montaż płyty głównej typu Mini-ITX, jednego pojemnego dysku 3.5 cala, trzech szybkich i bezgłośnych dysków typu SSD 2.5 cala. Po drugiej stronie obudowy mamy miejsce na instalację mocnego zasilacza typu SFX. Wszystko jest tak rozstawione, aby w komputerze był tunel doprowadzający zimne powietrze do chłodzenia od karty graficznej oraz od głównego procesora. Dla maniaków chłodzenia wodnego zrobiono miejsce na dwie chłodnice – jedną 240mm do karty graficznej oraz jedną 120mm do procesora. Dodatkowo z tyłu po prawej mamy specjalnie dopasowane miejsce na montaż markowej pompy Laing DDC. Przy takiej konfiguracji, mimo niewielkich rozmiarów obudowy Raven Z, możemy na niej zmontować prawdziwą gamingową bestię, która w dodatku pracuje praktycznie bezgłośnie dzięki chłodzeniu wodnemu.
Dane techniczne:
Sugerowana cena detaliczna: 349 zł brutto
###
Żródło: Caseking
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…