Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Nowe karty graficzne Nvidia GeForce i Quadro w ECC

W bazie ECC pojawiło się mnóstwo oznaczeń nadchodzących modeli kart graficznych od Nvidii. Modele 699 to przedstawiciele serii GeForce, z kolei 900 to Quadro. Oznaczenia te jednak nie mogą być także kolejnym tropem w niekończącej się sprawie nazewnictwa – GTX 1180 czy GTX 2080?

 

Według Videocardz oznaczenia 699 reprezentują na ogół produkty dla standardowych klientów, z kolei 900 – urządzenia do zastosowań profesjonalnych (np. Quadro i Tesla). Najważniejszą wartość znajdziemy jednak po myślniku. Tam bowiem kryje się kod produktu w postaci „1Gxxx”. W przypadku 699 znajdziemy trzy takie kody – PG150, PG160 i PG180. Tę ostatnią już znamy, albowiem jej PCB ujrzało światło dzienne.

  nvidia geforce quadro tesla 699 900 modele spis modeli itpc  

Możemy zatem przypuszczać, że Nvidia ma już trzy gotowe karty. Czy zaprezentuje je nam na na GeForce Gaming Celebration? Zobaczymy. Czy PG150, 160 i 180 są potwierdzeniem ostatecznego nazewnictwa w postaci 1150, 1160 i 1180? Nic bardziej mylnego. Kod nie musi mieć absolutnie nic wspólnego z oficjalnie ustalonymi nazwami kart.

 

Co oznaczają następne cyferki i literki? Trzeci i czwarty fragment po myślniku oznaczają różne warianty płyt drukowanych, z uwzględnieniem obwodów, złącz, chłodzenia, a nawet samego koloru PCB. Certyfikacja komponentów elektronicznych to jedna z ostatnich czynności w procesie wdrożenia nowego sprzętu do sprzedaży. Pomimo istnienia kilku instytucji certyfikujących takie urządzenia tylko ECC opublikowało listy z nimi. Już wcześniej informowaliśmy o pojawieniu się nazw modeli w bazie ECC.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku