Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Nowy monitor dla graczy – EIZO FORIS FS2434

EIZO wprowadza do sprzedaży nowy monitor z serii dla graczy, FORIS. Model FS2434 posiada 23.8” ekran z ramką o szerokości zaledwie 6 mm. Zastosowano w nim znane z wcześniejszych modeli inteligentne technologie, opracowane przez EIZO, które sprawiają, że granie staje się czystą przyjemnością. Monitor nadaje się idealnie do gier z gatunku RTS, MOBA czy MMORPG. Można go wykorzystać do podłączenia do komputerów PC, jak i różnego typu konsol.

6 mm ramka (na którą składa się 2 mm część obudowy i 4 mm obwódka wokół ekranu) z boku i w górnej części monitora zapewnia niezakłócone wyświetlanie obrazu w konfiguracjach wielopanelowych, a w efekcie skupić bardziej uwagę na graniu. W konstrukcji zastosowano panel IPS z 178° kątami widzenia w obydwu płaszczyznach, dzięki czemu nawet patrząc z boku na monitor, kolory pozostaną nasycone z zaledwie niewielką różnicą w kontraście. Co istotne dla graczy – parametr input lag jest ekstremalnie niski – zaledwie 0,05 klatki, tak więc realnie nie ma żadnego opóźnienia pomiędzy momentem wejścia sygnału do monitora, a jego wyświetleniem na ekranie.

Podobnie jak w poprzednich modelach serii FORIS, FS2434 wyposażono w trzy autorskie inteligentne technologie, mające za zadanie poprawę jakości obrazu.

Smart Insight 2 – dostępny w trybie “Game”, to narzędzie wykrywa ciemne obszary na obrazie i zwiększa ich jasność, sprawiając, że łatwiej dostrzec i „likwidować” wirtualnych wrogów. W modelu FORIS FS2434 rozszerzono funkcjonalność Smart Insight 2, funkcja ta podwyższa obecnie również nasycenie, aby zwiększyć kontrast pomiędzy postaciami w grze, a tłem.

Smart Resolution – to technologia, która analizuje obraz pod kątem zakłóceń i rozmyć, a następnie koryguje rozmycia, bez podkreślania szumów. Narzędzie jest „inteligentne”, ponieważ działa tylko w takim zakresie, w jakim jest to konieczne.

Smart Detection – Identyfikuje, w którym obszarze ekranu odtwarzane jest video albo gra i stosuje odpowiednio Smart Insight 2 albo Smart Resolution, pozostawiając pozostałe partie ekranu niezmienione.

Aby odciążyć maksymalnie wzrok, podczas przedłużającego się grania, podświetlenie LED kontrolowane jest przez hybrydowy układ sterujący, który powoduje, że obraz wyświetlany jest bez irytującego migotania przy każdym poziomie jasności, co bywa problematyczne w innych konstrukcjach.

EIZO uprościło regulację ustawień parametrów obrazu – można je zmieniać za pomocą dołączonego pilota i wykorzystując autorską aplikację G-Ignition (kompatybilną z Windows 8, 7 oraz Vista). Oprogramowanie G-Ignition umożliwia między innymi ściąganie profili stworzonych przez profesjonalnych graczy, dostępnych na stronie gaming.eizo.com, jak również udostępnianie swoich własnych trybów kolorystycznych innym graczom, którzy posiadają model FORIS FS2434. G-Ignition może być również wykorzystane do przypisania skrótów klawiszowych do określonych działań, takich jak wyłączenie zasilania monitora, wyciszenie/włączenie dźwięku, zmianę trybu pracy czy proporcji wyświetlanego obrazu.

Monitor posiada dwa złącza HDMI oraz jedno DVI-D, dzięki czemu możliwe jest podpięcie komputerów PC, konsol, odtwarzaczy Blu-ray czy aparatów. Hub ze złączem w standardzie USB 3.0, z jednym portem upstream i dwoma portami downstram pozwala na podpięcie urządzeń pamięci zgodnych z USB 3.0 lub podpięcie klawiatury i myszy bezpośrednio do monitora. Dodatkowo dostępne jest gniazdo jack do podpięcia zewnętrznych głośników lub słuchawek.

Ergonomiczna stopka pozwala umieścić ekran pod kątem najbardziej odpowiadającym użytkownikowi. Możliwa jest regulacja wysokości w zakresie 60 mm, odchylenie w pionie w zakresie 25° i obrót w poziomie o 344°. Monitor może być również zamontowany w uchwycie czy ramieniu zgodnym ze standardem VESA. Uchwyt w tylnej części obudowy ułatwia przenoszenie monitora (na przykład na turniej eSportowy).

Model FORIS FS2434 ma 7 domyślnych trybów wyświetlania obrazu, idealnych do hobbystycznych zastosowań, takich jak granie, oglądanie zdjęć i filmów czy przeglądanie internetu. Dostępne są następujące tryby: Game (Dark Scene), Game (Light Scene), Cinema, Paper, Web/sRGB oraz dwa tryby, które może skonfigurować użytkownik. Przy użyciu dołączonego oprogramowania G-Ignition, każdy z trybów może zostać przypisany do gier i innych aplikacji zainstalowanych na komputerze użytkownika.

Inne funkcjonalności • Jasność 250 cd/m2 • Kontrast 1000:1 (5000:1 z aktywną funkcją ContrastEnhancer) • Czas reakcji 4.9 ms szary-do-szarego • Wbudowane dwa 0.5W głośniki • Czujnik Auto EcoView prowadzący pomiary jasności w pomieszczeniu, w którym pracuje monitor i dostosowujący jasność ekranu do idealnego poziomu • Pobór mocy – zaledwie 15W w czasie działania i poniżej 0.5W trybie oszczędności energii • 5-lat gwarancji i EIZO Exclusive Service – usługa serwisowa w trybie door-to-door

Nowy FORIS pojawi się na polskim rynku w lipcu. Niestety nie jest jeszcze znana jego cena.

 

Zródło: EIZO

Zdjęcia:

   1 2 3 4

Informację dodał: xXgardiaszXx

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku