Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


NSA, CIA i FBI: Nie kupujcie telefonów Huawei i ZTE

Chińscy producenci smartfonów są teraz w mocnych tarapatach. Szefowie największych agencji wywiadowczych w USA jednogłośnie odradzają korzystania z urządzeń Huawei i ZTE. Dlaczego?

 

Dyrektor FBI Chris Wray stwierdził: „Jesteśmy głęboko zaniepokojeni ryzykiem związanym z pozwoleniem spółce lub jednostce współpracującej z zagranicznym rządem na uzyskanie sporych uprawnień w naszych sieciach telekomunikacyjnych. To daje możliwość wywierania nacisku lub przejęcia kontroli nad naszą infrastrukturą telekomunikacyjną. To zapewnia możliwość modyfikacji i kradzieży informacji, a także niewykrywalnego szpiegowania.”

  105006043-GettyImages-917834954.1910x1000  

Huawei odpowiedziało, że „Nie stanowi większego ryzyka dla cyberbezpieczeństwa niż inne firmy teleinformatyczne”. Przedstawiciel ogłosił: „Huawei zdaje sobie sprawę z działań rządu USA, które miały na celu zahamowanie działalności firmy na rynku USA. Huawei zaufały rządy i klienci w 170 krajach na całym świecie i nie stanowi ono większego zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa niż jakikolwiek inny podmiot.”

 

Huawei, który wciąż utrzymuje miejsce na podium w największej rocznej liczbie sprzedawanych telefonów, rzeczywiście zetknęło się już z restrykcyjnym prawem USA. Mowa tutaj o sytuacji, kiedy chińskie przedsiębiorstwo chciało podjąć współpracę z telekomem AT&T. Umowa została jednak ostatecznie zerwana. Według raportów to władze zmusiły amerykańskiego giganta do rezygnacji z partnerstwa.

  Huawei-flag-with-USA-flag-and-California-state-flag  

Szefowie amerykańskich agencji zaapelowali także do amerykańskich telekomów o ograniczone zaufanie do chińskich przedsiębiorstw. „To jest problem, który z czasem będzie się powiększał” – podsumował admirał Michael Rogers, dyrektor NSA.

 
 

Źródło: CNBC, Huawei USA

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku