Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


NVIDIA prezentuje FCAT VR

Data Publikacji: 16 marca, 2017

komentarzy:

Mimo, że sprzęt VR wkroczył już na konsumencki rynek, nadal ciężko jest znaleźć solidne benchmarki i testy tejże aparatury. Na szczęście – do dziś. NVIDIA udostępnia w dniu dzisiejszym swoje w pełni darmowe narzędzie FCAT VR.

 

Niektórzy z Was mogą kojarzyć nowo powstałe oprogramowanie. Jest to nowe wydanie zaprezentowanego w 2013 roku narzędzia FCAT, które pozwalało graczom, recenzentom oraz entuzjastom testować swoje karty graficzne. Najczęściej mogliśmy spotykać się z testami opierającymi się na uruchomieniu obciążających komputer gier i wyświetleniu generowanych klatek oraz obrazu. Jednakże, przeprowadzane w ten sposób testy nie są w pełni miarodajne a tym bardziej nie uwzględniają prawdziwych odczuć w czasie gry. Po to inżynierowie z NVIDII stworzyli wspomniane narzędzie. Pozwala ono na wychwycenie najmniejszych przeskoków lub błędów GPU oraz małych (run frames) i pominiętych klatek.

Zdjęć produktu:

1/6

W tym roku „Zieloni” poszli o krok dalej, prezentując nam swój FCAT dedykowany do testowania urządzeń VR. Skorzystają z tego nie tylko recenzenci i gracze, ale również twórcy gier oraz producenci sprzętu komputerowego. Dzięki dokładnym testom powstawać będą tytuły oraz narzędzia dopracowane pod kątem płynności, wydajności i komfortu użytkowania.

 

Narzędzie FCAT VR pobrać można od godziny 17:00 na stronie www.geforce.com, natomiast w serwisie YouTube zostanie o tej godzinie opublikowany film wideo wyjaśniający zasady działania FCAT VR. Spodziewajcie się również dokładnego omówienia prezentowanego narzędzia w artykule na stronie producenta. Tymczasem zapoznajcie się ze wspomnianym filmem.

 

 

 

Źródło: NVIDIA, materiały prasowe
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Darmowy tydzień z H1Z1
Data publikacji:
14.12.2017
Autor publikacji:
Druga Generacja AMD Ryzen
Data publikacji:
14.12.2017
Autor publikacji:
Volta: Czyli umarł król, niech żyje król.
Data publikacji:
13.12.2017
Autor publikacji:
PUBG: Xboxowa ofensywa i anatomiczny damski krok
Data publikacji:
12.12.2017
Autor publikacji:
Battlefield: Bad Company 3 w przyszłym roku?
Data publikacji:
12.12.2017
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI X299 Gaming M7 ACK
Data publikacji:
27.11.2017
TEST Adata XPG SX7000 512GB
Data publikacji:
29.11.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku