Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Nvidia prezentuje nowy SoC o nazwie Xavier

Xavier

Podczas wydarzenia „Graphics Technology Conference” (GTC), Nvidia zapowiedziała nowy SoC o nazwie Xavier. Ma to być rewolucyjny superkomputer skierowany do branży autonomicznego transportu. Przedsiębiorstwu z Santa Clara udało się upakować 7 miliardów tranzystorów, 8 rdzeniowy procesor ARM64 oraz 512 rdzeniowy GPU „Volta”. Jest to też pierwszy system wykorzystujący nową architekturę „Volta” (następca Nvidia Pascal – dop. red.). Zastosowanie następcy Pascala w SoC skierowanym do transportu może wydać się nieco zaskakujące, lecz wg. wielu jest to kierunek bardzo przyszłościowy.


Xavier jest następcą modułu Drive PX 2, również skierowanego do obliczeń samo-kierujących się pojazdów, jednakże zawiera znaczną liczbę usprawnień względem poprzedniej generacji. Najważniejszymi jest integracja systemu w jeden chip SoC, względem dwóch GPU w systemie PX2. Wzrost wydajności jest oczywiście również zauważalny, w niektórych zastosowaniach wyższy o 33%. Nowy sprzęt będzie w stanie udźwignąć 20 trylionów obliczeń na sekundę zachowując TDP na poziomie 20W, co jest wartością czterokrotnie niższą od 80W w PX2.


Data wydania jest bardzo odległa, Nvidia zapewnia, że skończy pracę nad nowym systemem do końca 2017 roku. Niemniej, realne użycie nowej technologii będziemy mogli zobaczyć najwcześniej w 2018 roku.


Źródło: Eteknix.com; TechPowerUp.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku