Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Nvidia prezentuje nowy SoC o nazwie Xavier

Data Publikacji: 29 września, 2016

komentarzy:

Xavier

Podczas wydarzenia „Graphics Technology Conference” (GTC), Nvidia zapowiedziała nowy SoC o nazwie Xavier. Ma to być rewolucyjny superkomputer skierowany do branży autonomicznego transportu. Przedsiębiorstwu z Santa Clara udało się upakować 7 miliardów tranzystorów, 8 rdzeniowy procesor ARM64 oraz 512 rdzeniowy GPU „Volta”. Jest to też pierwszy system wykorzystujący nową architekturę „Volta” (następca Nvidia Pascal – dop. red.). Zastosowanie następcy Pascala w SoC skierowanym do transportu może wydać się nieco zaskakujące, lecz wg. wielu jest to kierunek bardzo przyszłościowy.


Xavier jest następcą modułu Drive PX 2, również skierowanego do obliczeń samo-kierujących się pojazdów, jednakże zawiera znaczną liczbę usprawnień względem poprzedniej generacji. Najważniejszymi jest integracja systemu w jeden chip SoC, względem dwóch GPU w systemie PX2. Wzrost wydajności jest oczywiście również zauważalny, w niektórych zastosowaniach wyższy o 33%. Nowy sprzęt będzie w stanie udźwignąć 20 trylionów obliczeń na sekundę zachowując TDP na poziomie 20W, co jest wartością czterokrotnie niższą od 80W w PX2.


Data wydania jest bardzo odległa, Nvidia zapewnia, że skończy pracę nad nowym systemem do końca 2017 roku. Niemniej, realne użycie nowej technologii będziemy mogli zobaczyć najwcześniej w 2018 roku.


Źródło: Eteknix.com; TechPowerUp.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST MSI X370 SLI PLUS
Data publikacji:
07.04.2017
Test Cryorig R1 Ultimate
Data publikacji:
10.04.2017
TEST MSI GTX 1080 Ti GAMING X 11GB
Data publikacji:
24.04.2017
Test Palit GTX 1060 Dual 3GB
Data publikacji:
31.03.2017
Test SilentiumPC Gladius M35T Pure Black
Data publikacji:
26.04.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku