Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Nvidia wyjaśnia – gry RTX to niekoniecznie gry z Ray Tracingiem

Oprócz kart Nvidia GeForce RTX podczas GeForce Gaming Celebration, ujrzeliśmy także listę gier, które „wspierają RTX”. Gier ma być łącznie 21, lecz póki co wiemy o tym, że kilkanaście posiada Ray Tracing (RT). Istnieje jeszcze jedna możliwość, która do tej pory nie była dość jasna.

 

Nvidia w swojej notatce prasowej postanowiła wyjaśnić, że termin „RTX GAMES” wcale nie oznacza gier z obsługą RT. RTX to oczywiście obsługa RT, ale także (a raczej lub) obsługa DDLS, czyli systemu sztucznej inteligencji, działającego podobnie do antyaliasingu. Ostatecznie 16 gier obsłuży DDLS, a 11 RT. Jakie gry obsługują zatem RT? Oto one: Assetto Corsa Competizione, Atomic Heart, Battlefield V, Control, Enlisted, Justice, JX3, MechWarrior 5: Mercenaries, Metro Exodus, ProjectDH, Shadow of the Tomb Raider

  21040910375l  

Skrót DLSS oznacza Deep Learning Super Sampling. Mamy tu zatem do czynienia z czymś na kształt sztucznej inteligencji, która wykorzystując moc rdzeni Turing pozwala na wygładzenie krawędzi. To także wlicza się do listy gier „wspierających RTX”. Takie małe niedomówienie, które mogło wprowadzić konsumentów w błąd. Wspomnijmy do tego jeszcze problemy z wydajnością w Shadow of The Tomb Raider i mamy nieciekawe połączenie.

 

Czy możemy już mówić o porażce Nvidii? Raczej nie. Z ostateczną decyzją warto się wstrzymać do niezależnych testów, gdzie porównamy wydajność nowych kart z serią 10.

 
 

Źródło: OC3D

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku