Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Overclocker Nam Dae Won zdejmuje IHS z procesora AMD AM4

Overclocker Nam Dae Won postanowił zdjąć IHS, czyli tzw. „czapkę” z procesora AMD AM4 i opublikować zdjęcia w internecie. Odkrył tym samym, że nadchodzące procesory kanadyjskiego producenta korzystają z lutu oraz ciekłego metalu jako materiału przewodzącego ciepło z rdzeni CPU.


Zdjęć produktu:

1/3

W ostatnich kilku latach, zdejmowanie IHS stało się coraz bardziej popularne wśród overclockerów. Dla przypomnienia – IHS to Integrated Heat Spreader czyli w wolnym tłumaczeniu, element rozpraszający ciepło z procesora. Zdjęcie go często polepszało transfer ciepła, ponieważ chłodzenie mogło wyciągać energie cieplną bezpośrednio, a nie poprzez dodatkowy element. Było to szczególnie znaczące w ostatnich generacjach procesorów Intela na LGA 115X. Intel wykorzystywał w nich pastę termoprzewodzącą zamiast lutu bądź metalu, co powodowały dość wysokie temperatury podczas podkręcania.


Wygląda na to, że procesory AMD AM4 będę wykorzystywały wysokiej jakości materiały, co może przynieść dość duże możliwości OC. Na zdjęciach możemy też zobaczyć, że nachodzące procesory AMD będą posiadały wycięcie w centralnej części oraz 1331 pinów, co zgadza się z liczbą na zdjęciach płyt AM4.


Źródło: overclok3d.net

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku