Po niedawnym teście projektora FullHD Optomy, będącego przedstawicielem raczej średnio-półkowego segmentu cenowego przyszedł czas na “drobną” odskocznię. Załóżmy, że mamy dość obszerny budżet na zbudowanie kameralnego kina w domowym zaciszu. Co więc będzie nam potrzebne? Oczywiście zaciemnione pomieszczenie, jakieś wygodne fotele, ekran o dużej przekątnej i solidny zestaw nagłośnienia by odwzorować wszelkie detale w ścieżce audio, co przełoży się na jeszcze głębsze doznania obcowania z oglądanymi filmami.
Ponownie przyjże się myszy od Cougara, tym razem za sprawą Revenger S. Do tej pory gryzonie od tego producenta pokazywały pazur i były godnymi rywalami, nawet dla większych marek. Czy dzisiaj prezentowany produkt dotrzyma im tempa?
W ostatniej publikacji spod szyldu Cougar brała udział mysz – Minos X3, która pozytywnie mnie zaskoczył. Jak zaprezentuje się jego starszy brat w postaci Minosa X5? Na papierze wygląda na to samo „tylko lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości? Przyjrzę się temu produktowi i sprawdzę jak kocur wypadnie tym razem.
Wybór odpowiedniej obudowy komputerowej to dzisiaj nie lada wyzwanie. Raijintek bardzo długo projektował swoją wersję i przemyślał dokładnie jakie wymagania może mieć użytkownik. Producent na własnym forum współpracował z redaktorami różnych serwisów, aby i oni mogli doradzić oraz poczuć, że razem jako grupa tworzą prawdziwe arcydzieło. Tak powstała obudowa RAIJINTEK AGOS.
Z przodu obudowy są trzy zatoki typu 5.25 cala, gdzie możemy zamontować nagrywarkę Blu-Ray, DVD-RW, poniżej kieszenie na przenośne dyski twarde, a na samym dole dodatkowe porty USB i czytnik kart pamięci. Daje to bardzo duże możliwości konfiguracyjne komputera od typowo do gier, do stacji roboczej w punkcie wywoływania zdjęć.
Obok zatok 5.25 cala znajdziemy jeden port USB 3.0, jeden USB 2.0 a obok nich także wyjście audio HD oraz wejście audio HD do podłączenia na przykład słuchawek z mikrofonem dla graczy czy do rozmów przez Skype. Zaraz za panelem przednim mamy do czynienia z markowym filtrem przeciwkurzowym. Agos posiada także wbudowany fabrycznie cichy wentylator 120mm.
Raijintek daje nam dwie wyjmowane klatki na dyski. Każda z tych klatek pomieści trzy pojemne dyski twarde 3.5 cala HDD lub trzy szybkie i bezgłośne dyski 2.5 cala SSD. Za pomocą dodatkowego adaptera można także zamontować dyski twarde w górnych zatokach 5.25 cala.
Na dole obudowy przewidziano miejsce na mocny zasilacz ATX, którego maksymalna długość wynosi aż 320mm. Pozwala to użyć w swoim komputerze długich pasywnych zasilaczy, które działają w pełni bezgłośnie. Oczywiście producent Raijintek zamontował w tym miejscu także markowy filtr przeciwkurzowy, gdybyśmy chcieli użyć standardowego zasilacza z wbudowanym wentylatorem.
Maksymalna wysokość chłodzenia na procesor w tej obudowie komputerowej wynosi 160mm. Daje to możliwość montażu w komputerze bardzo mocnego chłodzenia, a co za tym idzie o wiele bardziej cichego i wydajnego niż te darmowe boxowe dołączane czasami do procesorów.
Maniacy chłodzenia wodnego mogą zainstalować u góry obudowy chłodnicę 280mm lub 240mm, z tyłu chłodnicę 120mm, a na dole jeszcze jedną 120mm. Z przodu zamiast klatek na dyski możemy zamontować chłodnicę 240mm. Na panelu bocznym mamy miejsce na chłodnicę 280 lub 240mm, a z przodu przy użyciu odpowiedniego adaptera w miejscu zatok 5.25 cala. Razem daje to miejsce na sześć chłodnic, które mogą się zajmować chłodzeniem wodnym procesora oraz co najmniej kilku kart graficznych w trybie Nvidia SLI lub AMD CrossFireX.
Obudowa Raijintek AGOS jest w wielu kwestiach lepiej wyposażona i przemyślana niż konstrukcję za np. ponad 400zł, dzięki czemu będzie to zakup na pewno na wiele lat, bo nawet jak będą wchodzić nowsze mocniejsze procesory oraz karty graficzne, to obudowę będzie można zostawić ciągle tą samą.
Dane techniczne:
Obudowa będzie dostępna w polskich sklepach pod koniec lipca, a jej sugerowana cena detaliczna to 215 zł brutto.
Źródło: CaseKing
Zdjęcia:
Informację dodał: xXgardiaszXx
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…