Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Razer rozpoczął produkcję własnych przełączników mechanicznych!

Rynek klawiatur mechanicznych klawiatur dla graczy jest bardzo duży i nie brakuje w nim wyboru przełączników mechanicznych, które pozwalają na na poprawę precyzji i czułości klawiszy np. w FPS. Chyba każdy, kto cokolwiek czytał lub myślał o zakupie klawiatury mechanicznej o konstrukcji Cherry MX, która sprawdza się nawet w przypadku ekstremalnych rogrywek w Battlefielda czy Counter-Strike. Podobnie było do tej pory z produktami Razera, który wykorzystywał je w swojej serii BlackWidow, ale koncern postanowił konkurować w tej kwestii i zaprezentował właśnie swoje własne przełączniki mechaniczne, które od tej pory będą montowane w standardzie w klawiaturach Razera jak i będzie możliwość dokupienia ich do innych klawiatur mechanicznych.

Producent podkreśla, że w odróżnieniu od tradycyjnych przełączników, które zaprojektowane były pod kątem pisania, jego stworzone zostały od podstaw, aby spełnić wymagania hardcore’owych graczy. Inżynierom firmy udało się podobno precyzyjnie określić optymalny dystans aktywacji przycisku (co do ułamków milimetra), a także zwiększyć żywotność przełączników, która wynosi 60 mln naciśnięć.

Jak widać pod spodem na rysunkach dostępne są dwa rodzaje przełączników, Green z dużą responsywnością i charakterystycznym klikaniem, które wymagają siły nacisku 50 g oraz Orange, czyli wyciszone i z niższą siłą nacisku – 45 g. Oba zaprojektowane są przez Razera, jednak masowa produkcja oddana została w ręce zewnętrznej firmy. Pod spodem umieszczamy filmik o ów przełącznikach, który pojawił się na kanale YouTube Razera:

 

 

  

 

 

razer_mechanical_keys_2

razer_mechanical_keys_3

razer_mechanical_keys_4

razer_mechanical_keys_5

razer_mechanical_keys_6

 

Źródło: Razer

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku