Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Fractal Design Core 3300
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Fractal Design Core 3300
Fractal Design Core 3300
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 13 października, 2014
Kategoria: Obudowy

Wnętrze

 

Wnętrze obudowy jest bardzo przestronne. Według informacji producenta mamy możliwość montażu chłodzeń o wysokości do 185 mm, a z moich pomiarów wynika, że od tacki do panelu mamy 20 cm (niestety nie zmierzyłem, czy jest deklarowane 185 mm na chłodzenia, ale po odjęciu dystansów, grubości płyty i socketu powinno się zgadzać). Sam układ zarządzania kablami na tacce jest typowy. U góry mamy dwa otwory, poniżej nich jest ogromy otwór, aby mieć dostęp do backplate’u bez konieczności demontażu płyty głównej. Na prawo od niego mamy znów dwa otwory na kable i trzeci zaraz obok miejsca na zasilacz. Niestety otwory te nie mają gumowanych zaślepek, ale nie jest to problemem, bo są one dodatkiem czysto estetycznym. Z tyłu tacki, nad zasilaczem, można zamontować dwa dyski 2,5 cala. Producent zamiast klatki na dyski zdecydował się na rzadko spotykane rozwiązanie. Mianowicie dyskimontujemy do stelażu mocowanego na trzy śrubki (dwie do klatki od urządzeń 5,25 cala, a trzecia do dołu obudowy). Możemy na nim zamontować trzy dyski 3,5” z jednej strony i trzy dyski 2,5” z drugiej. Rozwiązanie to zajmuje mniej miejsca od tradycyjnej klatki, dzięki czemu jest większa dowolność przy montażu chłodnic od chłodzenia wodnego. Poprawia też przepływ powietrza wewnątrz obudowy, ale tym sposobem dyski są gorzej chłodzone, ponieważ nie są.

  • FRACTAL DESIGN CORE 3300
  • FRACTAL DESIGN CORE 3300

Zdjęć produktu:

1/2

Do obudowy dołączono dwa wentylatory Silent Series R2, utrzymane w czarno-białej kolorystyce z czarnymi oplotami na kablu zakończonym białą wtyczką. Oplot nie prześwituje i jest dobry jakościowo.

  • FRACTAL DESIGN CORE 3300
  • FRACTAL DESIGN CORE 3300

Zdjęć produktu:

1/2

Na powyższych zdjęciach widać wyraźnie, że karty rozszerzeń przykręcane są śrubkami, które nie wymagają narzędzi. Poniżej jest miejsce montażowe na zasilacz, którego drgania producent postanowił wyeliminować przez zastosowanie czterech 4 silikonowych nóżek oraz warstwy sylikonu na styku z tyłem obudowy. Wprawne oko zauważy również kątownik, który dodatkowo usztywnia konstrukcję obudowy. Na zdjęciu mamy też kable od USB 3.0 i reszty złączy. Pokryte są czarnym plastikiem. Niestety kabel HDAUDIO jest dość krótki i podłączenie do dodatkowej karty dźwiękowej może być utrudnione, ale nie niemożliwe.

  • FRACTAL DESIGN CORE 3300
  • FRACTAL DESIGN CORE 3300
  • FRACTAL DESIGN CORE 3300

Zdjęć produktu:

1/3
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku