Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Fractal Design Define R5
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Fractal Design Define R5
Fractal Design Define R5
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 19 września, 2015
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Zdjęć produktu:

1/1

Napiszę wprost, że ta część będzie nudna jak flaki z olejem, tylko że wtym przypadku będzie to pozytywne zjawisko, ponieważ w kwestii jakości wykonania kompletnie nic się nie zmieniło. Nadal firma Fractal Design dostarcza klientom produkty z najwyższej półki. Wykorzystano tu materiały najwyższej jakości zarówno w przypadku samego szkieletu, jak i wykończeń z tworzywa sztucznego. Niezmienna pozostała również stylistyka ogólna całego produktu. Z zewnątrz jednak widać delikatną ewolucję, która w niektórych przypadkach poszła w zdecydowanie złym kierunku.

Zdjęć produktu:

1/2

Jak wspomniałem stylistyka pozostała niezmieniona, więc dalej cały przód przysłaniają wyciszone matą bitumiczną drzwiczki. Wbrew temu co wydaje się na pierwszy rzut oka to frot nie został wykonany ze szczotkowanego aluminium. Zastosowano tu specjalnie obrobiony panel z tworzywa udającego metal. Jednak poczyniono tu drobną zmianę jaką od dawna sugerowali użytkownicy poprzednich wersji tej obudowy. W R5 zmieniono mechanizm zatrzaskiwania drzwiczek oraz umożliwiono zmianę kierunku odchylania drzwiczek. Niestety niezmiennym problemem jest brak wygładzonego rantu okalająca front, przez co podczas kilkukrotnego, zbyt energicznego otwarcia przodu, widać na nim pionowy odcisk. Istnieje również spore prawdopodobieństwo wyrwania zawiasów podczas zbyt mocnego otwierania. Całości dopełniają diody w górnej części odpowiadające z informację o pracy dysku i zasilaniu. Po otwarciu drzwiczek widać dwie zatoki 5,25”, zasłonięte plastikowymi, łatwymi w usunięciu zaślepkami, oraz duży filtr przeciwkurzowy typu siateczkowego z klipsem do łatwego wyciągnięcia i wyczyszczenia.

Zdjęć produktu:

1/2

Na topie obudowy zastosowano trzy klapki zamiast odkrytych otworów, pod którymi znajdują się otwory montażowe na wentylatory 120/140mm. Niestety po zdjęciu osłon nie ma tam żadnego filtra przeciwkurzowego, ani maty wygłuszającej co może negatywnie wpłynąć na kulturę pracy i czystość w obudowie. Kolejnym problemem jest wygląd topu z zamontowanymi wentylatorami, który mi osobiście się kompletnie nie podoba.

Zdjęć produktu:

1/1

Na samym rancie umiejscowiono cały panel wejść/wyjść. Znajdują się na nim kolejno:

– wyjście słuchawkowe,

– wejście mikrofonowe,

– malutki przycisk reset,

– duży, wyraźny przycisk reset,

– dwa porty USB 3.0,

– dwa porty USB 2.0.

Zdjęć produktu:

1/2

Pod spodem zastosowano ogromny filtr przeciwkurzowy typu siateczkowego, osadzonego w plastikowej ramce. Producent usprawnił również kwestię czyszczenia ów filtra umożliwiając wyciągnięcie go z przodu obudowy bez przechylania jej, czy odwracania.

Zdjęć produktu:

1/1

Obudowa stoi stabilnie na czterech srebrnych nóżkach wykończonymi gumą zapobiegającą przesuwaniu i rysowaniu powierzchni.

Zdjęć produktu:

1/1

Z tyłu widnieje otwór na panel wejść/wyjść, a zaraz obok szyny montażowe na wentylator 120/140mm z możliwością przesuwania go w pionie. Pod nimi umieszczono siedem białych, perforowanych, wykręcanych śledzi kart rozszerzeń i wręcz ordynarną, nieofiltrowaną kratkę wentylacyjną, która aż się prosi o jakąś matę wyciszającą. U dołu jak zwykle umieszczono zasilacz z możliwością montażu wentylatorem do doły.

Zdjęć produktu:

1/4

Panele boczne wykonano z bardzo grubej (około 1mm) blachy. Polakierowano je dość starannie, nie widać nań żadnych defektów i odprysków. Od środka oba panele są wykończone matą wyciszającą, zaś na panelu roboczmy dodano otwór na wentylator 120/140mm. Niestety ten otwór również został zasłonięty nieszczęsną, plastikową zaślepką co po założeniu ów wentylatora wygląda kiepsko i nie jest chronione żadnym filtrem.

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku