Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Fractal Design Define S Window
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Fractal Design Define S Window
Fractal Design Define S Window
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 03 lutego, 2016
Kategoria: Obudowy

Funkcjonalność

 

Najciekawsze zmiany kryją się w środku obudowy. Na pierwszy rzut oka, gdy zdejmiemy panel boczny, zobaczymy bardzo dużo miejsca. Dzięki minimalnie większym wymiarom w stosunku do R5, które uzyskano usunięciem zatok i przeniesieniem dysków 3,5″ za tackę na płytę główną. Producentowi udało się przez to otrzymać przewiewną konstrukcję. Wystarczy tylko dokupić kilka dodatkowych wentylatorów i już możemy cieszyć się świetnymi osiągami, które na pewno wpłynią pozytywnie na temperatury naszych podzespołów. Niestety idąc tą drogą muszę wypomnieć, że Fractal Design Define S otrzymuje od nas wielki minus za brak regulatora obrotów. To co było sporą zaletą w Define R5, czy nawet wcześniejszych przedstawicielach serii R3 i R4, tutaj ewidentnie wpływa na negatywny odbiór produktu. Możemy się tylko domyśleć czym to było spowodowane: albo nie mieściło się w cenie (co raczej powątpiewam) lub najwyraźniej nie zostało dodane z powodu niefortunnego przeoczenia. Mam tylko nadzieje, że jeśli seria S będzie kontynuowana i powstanie sequel tej obudowy, to ten minus zostanie wyeliminiowany. Define S posiada, również potencjał do budowy własnych układów chłodzeń cieczą. W środku po prawej stronie przygotowano miejsce nawet na dwie chłodnice o wysokości 360 mm, które możemy ułożyć równolegle. Wystarczy taki proces przedzielić wentylatorami w celu maksymalnego obniżenia temperatur cieczy. Producent nie zapomniał też o adaptacji góry. Jest to kolejne miejsce, gdzie możemy zamontować chłodnice nawet o długości 420 mm, musimy tylko pamiętać iż wysokość nie może przekroczyć 30 mm, bo ogranicza nas płyta główna.

Zdjęć produktu:

1/2

Choć ta piękność robi wrażenie pod względem wielkości, to rozmiar płyty głównej jaką możemy zamontować w produkcie nie może przekraczać formatu ATX. Sugeruje to nam nie tylko sam fakt miejsca na podzespół, ale też 7 slotów na karty rozszerzeń z białymi charakterystycznymi dla marki śledziami. Szkoda, iż producent nie zapewnił wsparcia formatom E-ATX czy XL-ATX, ale i jego konkurenci w podobnych cenach nie grzeszą lepszym wsparciem. Jeśli chcemy mieć taką możliwość zawsze możemy dopłacić do wersji Define XL. Dodajmy, że mATX czy Mini-ITX w 100% zmieścimy w obudowie, choć zdziwiłby mnie zakup tak dużego case’a do tak małej płyty. Krótko wspomnijmy o chłodzeniach powietrznych CPU i karcie graficznej. Tutaj producent zaszalał, gdyż zapewnił aż 180 mm na cooler CPU, co pozwala nam zamontować dosłownie każdą konstrukcje istniejącą na rynku podzespołów komputerowych. 420 mm – takie wsparcie zapewnia Define S na kartę graficzną. To sporo, lecz musimy pamiętać, iż wymiar ten mierzony jest przy braku chłodnic, które przy instalacji zabiorą nam kilka cennych centymetrów. Zasilacz jest montowany poniżej płyty głównej, co raczej nie dziwi, a miejsca na jego instalację z pewnością nie zabraknie bowiem mamy tu aż 300 mm bez opcjonalnego wentylatora i 180/170 mm z zajętym otworem wentylacyjnym.

Zdjęć produktu:

1/2

Szybkim krokiem przechodzimy na tył. To tam dzieje się najwięcej. Producent zapewnił aż pięć miejsc na montaż nośników danych. Trzy z nich są przeznaczone na urządzenia w rozmiarze 3,5″ lub 2,5″, a dwa to miejsca na dyski 2,5″. HDD-ki otrzymały również w zestawie swoiste wyciszenia (gumki), które mają na celu tłumić wibracje, by zapobiec drganiom obudowy. Nie zabraknie nam także miejsca na okablowanie. Gumowe przepusty oraz dołączone opaski zaciskowe i rzepy pozwalają ogarnąć ten artystyczny nieład.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku