Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Kingston HyperX Fury
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Kingston HyperX Fury
Kingston HyperX Fury
Pamięci RAM

komentarzy:

0
Data Publikacji: 27 października, 2014
Kategoria: Pamięci RAM

Premiera 9 serii chipsetów Intela nie obyła się bez echa, portale informacyjne skupiające się wokół tematyki IT aż kipią informacjami dotyczącymi premiery nowej generacji chipsetów, skrupulatnie wypunktowując usprawnienia którymi cechuje się nowy układ logiczny. Jednak nawiązanie do PCH X99 występuje tutaj nie bez przyczyny. Gdyby nie relatywnie wysokie ceny modułów DDR4 oraz zawyżone względem modułów obecnej generacji opóźnienia adresowania (parametr CLX), premiera nowych kostek znów zostałaby zmarginalizowana, ot są bo są – bo muszą. W sumie nie było by w tym nic dziwnego, jako że zawsze premiery wysokowydajnych akceleratorów graficznych i procesorów cieszyły się większą popularnością. Największy wpływ na taki stan rzeczy mają niewątpliwie nieustanne starania mające na celu redukcje poboru prądu, oraz implementacja coraz to ciekawszych z punktu widzenia graczy i nie tylko, elementów wprowadzających rozgrywkę na coraz to wyższy poziom. W efekcie czego praca staje się efektywniejsza, zaś kierowane do nas usługi zdają się być jeszcze bardziej responsywne, skutecznie wypełniając mniej lub bardziej znaczące luki. Niemniej, nie można powiedzieć, że w segmencie pamięci RAM panuje stagnacja, bo byłoby to zwyczajnie nieprawdą. Te zmiany są, ale nie wywołują aż tak gromkich emocji.


Specyfikacja i wyposażenie

W konsekwencji czego swego rodzaju uzusem stała się również teoria jakoby zintegrowany w procesorze kontroler pamięci nie miał możliwości obsługi wysokobinowanych pamięci, taktowanych zegarem powyżej 800MT/s (przyp.1600MHz efektywnie). Co jest niestety jedną z bardzo często powielanych i zarazem jedną z najbardziej bzdurnych teorii dotyczących IMC. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę w komputerze stacjonarnym odgrywa szybki podsystem pamięci, a już zwłaszcza, w kontekście platformy z iGPU (vide. AMD APU) kierowanych głównie do użytkowników segmentu HTPC.


Dziś do naszej redakcji zawitał zestaw 2x4GB bardzo dobrze znanego w naszym nadwiślańskim kraju brandu – a mowa oczywiście o firmie Kingston. Jeden z czołowych producentów pamięci cyfrowej zdecydował się na odświeżenie obecnej serii HyperX nadając swojemu najmłodszemu dziecku chwytliwy sufiks ”Fury”. Niemniej jednak sam refresh serii nie kończy się na samej grze słów, gdyż wraz z premierą linii „Fury” producent wystosował w stronę klientów kilka całkiem przyjemnych udogodnień, które powinny przede wszystkim przykuć uwagę początkujących użytkowników, chociażby ze względu na implementację technologii Plug&Play. Jak pamięci Kingston HyperX Fury wypadną w praktyce? Mamy nadzieje że po dokładnym przestudiowaniu niniejszej publikacji wnioski nt. w.w produktu nasuną się same.



SPECYFIKACJA TECHNICZNA: Kingston HyperX Fury
Model HX318C10FRK2/8
Chip Hynix H5TQ4G83MFR
Napięcie domyślne 1.5V
Kompatybilność z układami logicznymi H67, P67, Z68, Z77, Z87 , H61 , Z97 – Intel A75, A87, A88, A89, A78 , E35 – AMD
Specyfikacja opóźnień CL10-11-10

Zdjęć produktu:

1/4

Pamięci dotarły do testów w plastikowym wymiarowym blistrze, ładnie eksponującym czerwony aluminiowy grzebień okrywający PCB. Sam radiator sprawia wrażenie naprawdę solidnego, zaś sam design powiedzmy sobie szczerze – ma prawo się podobać. Dla osób kompletujących swoje zestawy również pod kątem zgodności kolorystycznej, HyperX Fury mogą stać się jednym z głównych pretendentów. W tym miejscu warto dodać że producent udostępnia swój produkt w czterech różnych wersjach kolorystycznych, kolejno – czarny, niebieski, czerwony, biały – z lakierowanym laminatem. Radiator zgodnie z całym założeniem serii Fury cechuje się asymetryczną budową, co pozwoli uniknąć problemów natury montażowej w przypadku radiatorów o sporej rozpiętości żeberek.

Kingston-Fury-CPUZ
Kingston-Fury-CPUZ2
Na odwrocie radiatora możemy odnaleźć podstawowe informacje o produkcie, z czego możemy wyróżnić:
  • Numer katalogowy produktu
  • Napięcie nominalne – 1.5V
  • Oraz główne dane ewidencyjne dla producenta niezbędne w toku udzielania gwarantu.

  •  
    Najnowsze Komentarze:

    Nasi Partnerzy

    Zostań Naszym

    Partnerem

    Na topie:

    Witaj w portalu nowych technologi

    Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

    Czytaj więcej

    Go to top
    Nasz profil na facebooku