Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Modecom Alfa M1 – nowe wcielenie Modecoma w wersji premium
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Modecom Alfa M1 – nowe wcielenie Modecoma w wersji premium
Modecom Alfa M1 – nowe wcielenie Modecoma w wersji premium
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 10 lipca, 2015
Kategoria: Obudowy

Funkcjonalność

 

Zdjęć produktu:

1/1

Zaglądając do wnętrza obudowy dostrzegamy kompletną pustkę. Minimalizm jest wprost porażający co może się podobać lub nie, mnie jednak przekonuje taka koncepcja. Standardy obsługiwane to micro ATX i mini ITX. W przypadku instalacji płyty w standardzie micro ATX najlepszym rozwiązaniem będzie przeciągnięcie przewodów front panelu przed zamontowaniem płyty głównej. Pozwoli to na ich całkowite ukrycie, gdyż same przewody będą wyciągnięte zza płyty przy złączach. Z przewodem USB 3.0 już nie jest tak kolorowo. Jest dość sztywny i ciężko znaleźć dobre miejsce dla niego. W moim przypadku został on wyciągnięty za tackę i przeciągnięty do płyty tym samym otworem w celu ukrycia nadmiaru kabla.

Zdjęć produktu:

1/1

Problemem tej obudowy na pewno nie jest miejsce za tacką płyty głównej. Jest tam dość sporo miejsca na swobodną aranżację okablowania, pod warunkiem, że wykorzystany zasilacz ma giętkie przewody. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że panel boczny został wykonany z akrylu i lepiej żeby nie był założony na ścisk, gdyż skutki tego zabiegu mogą być opłakane. Kolejną wadą zastosowana akrylowego panelu jest to, że z zewnątrz widać całą plątaninę przewodów.

Zdjęć produktu:

1/1

U dołu znajduje się dość sporo miejsca na zasilacz. No właśnie. Tylko na zasilacz. Producent przewidział tam miejsce na wentylator 120mm lub dysk 2,5” lecz jest tam zbyt mało miejsca na montaż czegokolwiek. Sytuacja uległaby poprawie gdybym zastosował zasilacz w standardzie SFX.

Zdjęć produktu:

1/1

Według specyfikacji można tu zamontować po jednym dysku 3,5” i 2,5” na górze, taki sam zestaw na froncie i jeden dysk 2,5” na spodzie przy zastosowaniu krótkiego zasilacza. Frontowa klatka pełni jeszcze jedną funkcję. Można w niej ukryć niewykorzystane przewody z zasilacza i schować dysk SSD. Każde z tych miejsc umożliwia montaż wentylatora 120mm co poza spodem obudowy mija się z celem.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku