Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje MSI AG240
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI AG240
MSI AG240
AIO

komentarzy:

0
Data Publikacji: 30 marca, 2015
Kategoria: AIO
Podsumowanie MSI AG240:

Dostępność

5700

Ocena MSI AG240 przychodzi nam niezwykle trudno. Z całą pewnością zakup sprzętu typu All in One musi być podyktowany ściśle określonymi wymaganiami. Połączenie tandemu i7 4700HQ + GTX 860M w jednej spójnej bryle pozwala osobom ukierunkowanym na gry, cieszyć się płynnością obrazu w szerokim spektrum tytułów, niekiedy przy zachowaniu wszystkich dostępnych w panelu gry ”wodotrysków” Aczkolwiek w przypadku najbardziej wymagających tytułów, będziemy musieli pogodzić się z wizją mniejszej lub większej korekty szczegółowości grafiki, lub zmiany rozdzielczości celem uzyskania możliwie jak najlepszej płynności wyświetlanej animacji. AG240 pomimo wielu profitów, nie pozostaje jednak sprzętem bez wad.

Największe zastrzeżenia budzi umiejscowienie poszczególnych portów, a mianowicie ich niewielka ilość. Dwa porty USB na bocznym panelu, mogą posłużyć co najwyżej do podłączenia zewnętrznego kompletu peryferiów, i niestety…ale na tym koniec. Jest to o tyle niewygodne rozwiązanie, że obecnie standard USB eksploatowany jest dość powszechnie, i nie ukrywając, bardzo często zachodzi konieczność symultanicznego wykorzystywania większej ilości urządzeń spod tego interfejsu, a to jedynie intensyfikuje nasz problem. Kolejnym mankamentem z którym boryka się recenzowany AiO jest kultura pracy. Wentylator chłodzący nie raz potrafił ”wpaść” w rezonans akustyczny, generując przy okazji spore natężenie hałasu, do tego stopnia, że dla osoby przebywającej w tym samym pomieszczeniu z całą pewnością stałoby się to uciążliwe. O ile w przypadku tego typu rozwiązań, bardzo czysto przymyka się oko na ten aspekt, o tyle nie możemy go całkowicie zmarginalizować, zważywszy że generowany hałas od pewnej granicy dawał się szczególnie we znaki, co w przypadku rozwiązań pretendujących o miano produktu ”premium” nie koniecznie przystoi. Reasumując, targetem dla MSI są klienci którzy cenią sobie aspekt wizualny, i ergonomię pracy, jednocześnie nie przywiązując zbytniej uwagi na możliwość personalizacji i upgrade’u Niestety, cena urządzenia pozwala sugerować że AiO stałby się poważnym oponentem dla wydajnych PC, w istocie tak nie jest. W Desktopowym pojmowaniu zastosowany osprzęt wpasowałby się zaledwie w mid-end, bowiem za cenę jaką przyjdzie wyłożyć potencjalnemu nabywcy, można by zbudować komputer stacjonarny odznaczający się zdecydowanie wydajniejszymi podzespołami. Niemniej jednak nasza konkluzja jest dość prosta, AG240 ma sporą szansę trafić w gusta użytkowników przywiązujących sporą uwagę do prostoty, nienagannego wzornictwa na przemian z czynnikiem ekonomicznym. W przeciwnym razie, jego szansę w starciu z tradycyjnym ”peckiem” są dość nikłe.

6/10
  • Wydajny procesor 4C/8T
  • Stojąca na wysokim poziomie jakość wykonania
  • Nienaganne wzornictwo
  • Stabilność konstrukcji
  • Rozbudowany zestaw wejść/wyjść
  • Możliwość sterowania gestem
  • Przeciętna kultura pracy pod obciążeniem
  • Problematyczny dostęp do tylnego paneli I/O
  • Wbudowany zestaw audio oferujący niską jakość dźwięku
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku