Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Planet WDRT-1200AC
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Planet WDRT-1200AC
Planet WDRT-1200AC
Routery

komentarzy:

0
Data Publikacji: 15 stycznia, 2015
Kategoria: Routery

Podstawowa konfiguracja i wybrane funkcje

 

Zaraz po odpakowaniu routera Planet WDRT-1200AC i podłączeniu go do naszego modemu jesteśmy gotowi do pracy. W podstawowej konfiguracji przydziela on adresy z puli 192.168.1.100 – 192.168.1.150, a sam nasłuchuje na 192.168.1.1, gdzie udostępniony został panel zarządzania. Zaraz po zalogowaniu standardowymi danymi admin/admin, otrzymujemy informacje o wersji hardware, software oraz aktualnym stanie usług WAN, LAN oraz WLAN w obu zakresach.

 

Przechodząc do zakładki „Wireless Setup” naszym oczom ukazuje się panel ustawień sieci bezprzewodowej. W pierwszej sekcji wybieramy „Adapter” czyli rodzaj nadajnika, w którym chcemy zmienić ustawienia., oraz lokalizację. Kolejna sekcja została poświęcona głównym ustawieniom nadajnika typu nazwa sieci, tryb pracy i kanał. W ostatniej części mamy możliwość ustawienia hasła na dostęp do naszej sieci Wi-Fi. Te same funkcje mają analogiczne nazwy w obu zakresach.

  • Planet WDRT-1200AC
  • Planet WDRT-1200AC
  • Planet WDRT-1200AC
  • Planet WDRT-1200AC

Zdjęć produktu:

1/4
 

Ciekawym działem w menu panelu jest także „Media Features”. Znajdziemy tam szereg funkcji służących do udostępniania danych z nośnika podłączonego przez USB do routera. Standardowo mamy zainstalowany serwer Samba, dzięki któremu udostępnione pliki możemy przeglądać z poziomu wbudowanego w system Windows explorera, lub z aplikacji na smartfona umożliwiającej komunikację protokołem smb. Aby serwer zaczął działać musimy wybrać tryb pracy użytkownika oraz nadać mu hasło.

 

Następny preinstalowany daemon to Ftpd. Jest to nic innego jak serwer FTP z którym łączymy się przez dowolny program obsługujący protokół FTP. Tak jak w poprzednim przykładzie, mamy możliwość przeglądania plików z poziomu wielu urządzeń, lecz w tym przypadku wymogiem jest instalacja dodatkowego oprogramowania np. FileZilla lub TotalCommander. Wybierając tę opcję mamy możliwość stworzenia wielu użytkowników z różnymi uprawnieniami. Tworzenie kont jest dziecinnie proste i sprowadza się jedynie do podania nazwy użytkownika oraz jego hasła, a następnie wyboru uprawnień do jakich ma mieć dostęp. Jest to rozwiązanie które względem poprzedniego ma znaczącą przewagę w postaci zarządzania możliwościami danych klientów.

 

Dostępne mamy także udostępnianie plików z serwera http przez przeglądarkę. Nie jestem w stanie napisać nic dobrego na temat tej usługi gdyż nie posiada żadnej autoryzacji dostępu, strona z plikami wygląda tragicznie, a sama ergonomia tego rozwiązania jest mierna. Oczywiście możemy z niej skorzystać i jak najbardziej zadziała to bez problemów, lecz nie jest to zbyt komfortowe.

 

Ostatnią formą udostępniania zasobów jest DLNA. Nie jestem zwolennikiem tego sposobu gdyż moim zdaniem, znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest omawiana wyżej Samba. Jeżeli ktoś jest zwolennikiem udostępniania multimediów przez DLNA to jak najbardziej jest taka możliwość. W ustawieniach standardowych ta funkcja jest włączona.

  • Planet WDRT-1200AC
  • Planet WDRT-1200AC

Zdjęć produktu:

1/2

Router WDRT-1200AC posiada jeszcze dość sporo funkcji których nie opiszę ze względu na ich mniejsze znaczenie względem opisywanych wcześniej funkcji. Nadmienię tylko, że mamy do dyspozycji rozbudowane ustawienia limitowania prędkości, zapory, kontroli rodzicielskiej, filtracji MAC itp.

 

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku