Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Planet WDRT-1200AC
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Planet WDRT-1200AC
Planet WDRT-1200AC
Routery

komentarzy:

0
Data Publikacji: 15 stycznia, 2015
Kategoria: Routery

Testy wydajności

 

Skoro mamy już skonfigurowane nasze urządzenie to możemy przystąpić do testów. Będą one polegały na sprawdzeniu przepustowości jaką oferuje WDRT-1200AC. Sprawdzę większość wariantów korzystania z udostępnionych plików. Przedstawię kolejno wybrane kombinacje kopiowania plików o różnych rozmiarach dla połączenia przewodowego oraz bezprzewodowego z odległości pięciu metrów. Testy zostaną przeprowadzone w pierwszej kolejności na mojej stałej konfiguracji typu: klient – serwer, polegającej na kopiowaniu plików z komputera na dysk sieciowy w serwerze zarządzającym ruchem, a następnie przedstawię podobną konfigurację z wykorzystaniem testowanego urządzenia. Zaprezentuję poniżej wyniki kolejnych wariacji dostępnych dzięki zastosowaniu routera firmy Planet.

 

 

Klient – serwer

 

pic13

W tej kombinacji komputer podłączony do switcha otrzymuje dostęp do sieci dzięki przydzielonemu przez serwer adresowi. Wyniki przedstawione na powyższych zrzutach wskazują na to, że sieć pracuje w pełnej dopuszczalnej prędkości 1Gbps i nie występuje tutaj żadne wąskie gardło w postaci ograniczonego zapisu na dysku itp. Szybkość przesyłu danych we wszystkich przypadkach wahała się w granicach 112-114MB/s co jest wynikiem całkowicie zadowalającym.

 

 

Klient – router – serwer

 

pic14

Na powyższych zrzutach widzimy prędkość przesyłania danych w analogiczny sposób do pierwszego, lecz w miejsce standardowego przełącznika (switch) został podłączony router WDRT-1200AC. Dzięki tej zmianie przejmuje on kontrolę nad przyznawaniem adresów i priorytetami klientów. Jak widać prędkości nie uległy zmianie z czego wnioskujemy że gwarantowana przez producenta przepustowość jest jak najbardziej realna.

 

 

Klient – router (5GHz) – serwer

 

pic15a

Zmieniamy urządzenie testowe na komputer MacBook Air z kartą bezprzewodową w standardzie 802.11ac w celu przetestowania możliwości nadajnika w zakresie 5GHz. Jak widać prędkość kopiowania waha się w granicach 138-140Mbps. Nie jest to w prawdzie reklamowane przez producenta pełne 866Mbps lecz jest to wynik dobry jak na połączenie bezprzewodowe. Spodziewałem się trochę lepszego wyniku, ale nie jest źle. Połączenie jest stabilne, zasięg zadowalający, a połączenie dzięki funkcji WDS jest po prostu genialne w swojej prostocie.

 

 

Klient – router (2.4GHz) – serwer

 

pic16a

Zmieniamy tryb pracy na starszy standard 802.11n, który przynajmniej w teorii powinien nam zapewnić stabilne połączenie o prędkości do 300Mbps. To urządzenie pod względem transferu nie jest wyjątkiem na naszym rynku więc tak jak u konkurencji, tak i u nas o pełnej przepustowości możemy zapomnieć. Jest ona jednak na tyle wysoka że nie mamy czym się przejmować. W tym przypadku uzyskaliśmy prędkość na poziomie 70,6-71,6Mbps/s. Spokojnie wystarcza do streamingu multimediów i wygodnego przeglądania internetu więc spełnia swoją rolę.

 

 

Klient – router – pendrive

 

Przyszedł czas na sprawdzenie funkcji udostępniania multimediów poprzez wbudowane gniazdo USB. Trudno napisać coś więcej o tym wariancie skoro działa w dokładnie taki sam sposób, co udostępnianie plików opisane w poprzednich punktach. Mogę wspomnieć tylko tyle że działa, ma się dobrze, a jego prędkość jest zależna od użytego w tym celu nośnika. W naszym teście wyniki są poprawne i plasują się na poziomie około 30MB/s odczytu, gdyż wykorzystany nośnik danych akurat tyle może z siebie wycisnąć.

 

 

Stress test

 

Celem tego testu jest kilkudniowa praca routera pod wysokim obciążeniem. Urządzenie zostanie podłączone do sieci w której znajduje się trzydzieści komputerów podłączonych przewodami Ethernet i zostanie udostępniona otwarta sieć Wi-Fi w obu zakresach. Przed wdrożeniem tego rozwiązania zastanawiałem się czy router domowy poradzi sobie z wysokim obciążeniem, lecz ku mojemu zaskoczeniu wszystko działało poprawnie. Został on oddany do dyspozycji około dwustu klientów przy czym cały czas sieć działała poprawnie, nie wzrastały opóźnienia oraz nie występował problem ze zrywaniem połączenia. Test zakończył się powodzeniem więc jak najbardziej mogę go polecić wszystkim wymagającym użytkownikom.

 

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku