Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Asus ROG STRIX X370-F Gaming
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Asus ROG STRIX X370-F Gaming
TEST Asus ROG STRIX X370-F Gaming
Płyty główne

komentarzy:

0
Data Publikacji: 23 czerwca, 2017
Kategoria: Płyty główne
Wygląd i jakość wykonania

 

Po zmasowanym ataku tęczowych efektów przychodzi czas na właściwe starcie z produktem. Muszę przyznać, że płyta główna robi ogromne wrażenie już przy pierwszym kontakcie. Cały laminat został pokryty nieregularnymi pasami w odcieniach szarości. Idealnie komponuje się to z agresywnymi bryłami tworzącymi radiator chłodzący chipset oraz dwoma odpromiennikami ciepła z sekcji zasilania. Nawet złącza PCI-E nie mają standardowych wzmocnień, zawierają natomiast liczne wcięcia nawiązujące do drapieżnego wyglądu całości. Nie sposób pominąć równie ciekawą maskownicę portów wejść/wyjść. Styliści poszli na całość i umieścili w niej ogromny „neon” z diodami LED RGB współpracującymi z systemem oświetlenia AURA. Dołóżmy do tego kartę graficzną z serii STRIX i dwa białe gniazda umieszczone po przeciwległych krawędziach laminatu, służące do podłączenia pasków LED-owych oświetlających np. wnętrze obudowy. W efekcie tego otrzymujemy pełen system oświetlenia RGB sterowany z poziomu jednej, dedykowanej aplikacji. Genialne w swojej prostocie.

 

Laminat w formacie ATX otwiera przed producentem spore możliwości do zagospodarowania powierzchni licznymi złączami rozszerzeń oraz nie ogranicza go w żadnym stopniu przy projektowaniu elementów odpowiadających za zapewnienie dogodnych warunków pracy poszczególnym komponentom. Znajdziemy tu rozbudowaną sekcję zasilania, która powinna pozwolić na zachowanie stabilności napięć podczas podkręcania procesora nie przegrzewając się przy tym.

 

Na laminacie wkomponowano cztery banki pamięci obsługujące moduły DDR4 o pojemności do 64GB (4x16GB) oraz maksymalnym taktowaniu 2933 MHz po OC. Producent jednak na liście kompatybilności nie wspomniał o zbyt wielu kościach, więc przed zakupem powinniśmy upewnić się, czy wybrane moduły są przez płytę wspierane. W platformie testowej znalazły się pamięci Corsair Vengeance® LED RED 3000MHz C15, których nie ujęto na w/w liście. Skutkuje to znacznie niższym taktowaniem niż natywne.

  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming

Zdjęć produktu:

1/5

 

Chipset na tej platformie to na tę chwilę topowa konstrukcja w wydaniu AMD, czyli X370. Za odprowadzanie ciepła z tego układu odpowiada średniej wielkości radiator o bardzo agresywnie narysowanej bryle. Poza licznymi przetłoczeniami i wcięciami niczym ślady po ostrych pazurach zdobi go emblemat republiki graczy „ROG”.

 

Zintegrowany układ dźwiękowy to ośmio-kanałowy kontroler ROG SupremeFX oparty o kodek S1220A (Realtek ALC1220). Nie jest to wprawdzie rozwiązanie audiofilskie, ale również nie jest to najbardziej podstawowy układ i z pewnością zadowoli mniej wymagających graczy.

 

Dwa z trzech złącz PCI-E x16 zostały dodatkowo wzmocnione metalową ramką, mającą na celu zapobieganie wyginania się ciężkiej karty graficznej w slocie. W tym przypadku owe metalowe elementy pełnią również funkcję estetyczną. Poza nimi mamy do dyspozycji trzeci port PCI-E x16 oraz trzy złącza PCI-E x1. Pod drugimi slotem x16 producent umieścił złącze M.2 ze wsparciem dla dysków z NVME, których maksymalna przepustowość może wynosić aż 32Gb/s.

  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming

Zdjęć produktu:

1/3

 

Górna krawędź laminatu zawiera 8-Pinowy EPS oraz trzy 4-Pinowe gniazda zasilania, z czego jedno dedykowane jest dla pomp układu AiO. Bezpośrednio pod nimi mamy podłączenie dla taśmy LED. Z prawej strony jest standardowe złącze zasilania ATX 24-pin, wewnętrzne USB 3.1 oraz osiem gniazd SATA III.

 

U dołu mamy do czynienia ze standardowymi portami Audio, kolejnym podpięciem dla pasków LED, 4-Pin do wentylatora, USB 2.0, wyjściem na front panel oraz dwoma gniazdami USB 3.0. Należy wspomnieć o tym, że oba wyprowadzenia do pasków LED-owych oraz diody umieszczone w maskownicy portów mogą być sterowane z oprogramowania AURA, dostarczonym przez producenta.

 

Na panelu wejść/wyjść znajdują się:

– 2x USB 2.0,

– 1x DisplayPort,

– 1x HDMI,

– 6x USB 3.1 A,

– 1x Ethernet (Intel® I211-AT),

– 1x USB 3.1 C (ASMedia),

– 1x USB 3.1 A (ASMedia),

– 5x Jack 3,5mm + optical (Realtek ALC1220).

  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming
  • Asus ROG STRIX X370-F Gaming

Zdjęć produktu:

1/4

 

Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku