Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Cougar Deathfire EX
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Deathfire EX
TEST Cougar Deathfire EX
Zestaw - klawiatura i mysz

komentarzy:

0
Data Publikacji: 20 marca, 2017
Kategoria: Zestaw - klawiatura i mysz

WYGlĄD i JAKOŚĆ WYKONANIA

Zestaw stworzono z myślą o prostocie i elegancji, jednak nie zapomniano o gamingowym charakterze obu urządzeń. Przechodząc jednak do samego wyglądu, skupię się na początku na klawiaturze. Jest to budżetowa klawiatura, oparta o hybrydowe przełączniki. Wymiary to odpowiednio: 448mm szerokości, 140mm głębokości i 43mm wysokości. Wykonana w całości z tworzywa sztucznego, jednakże z racji na jego fakturę sprawia wrażenie szczotkowego aluminium. Producent nie zdecydował się na dodatkowe wstawki, czy liczne logotypy dzięki czemu sprzęt ten nie odstaje od większości pospolitych klawiatur. Jedynie prosty stonowany wygląd zaburza mleczna ramka dookoła urządzenia, jak i logotyp producenta na prawym rogu.

Zdjęć produktu:

1/4
 

Dolna część urządzenia została wykonana w całości z matowego plastiku. Natomiast na uwagę zasługują liczne gumowe podkładki do zachowania przyczepności, z racji niewielkiej wagi (~800g) jest to bardzo istotny element. Również podpórki które umożliwiają postawienie klawiatury pod kątem zostały wyposażone w gumowe nakładki. Przewód ma 160cm długości, dodatkowo został okryty cienkim aczkolwiek stosunkowo sztywnym oplotem.

Zdjęć produktu:

1/4
 

Teraz skupmy się na samej myszy. Jest to konstrukcja symetryczna w całości wykonania z tworzywa sztucznego. Wymiary to odpowiednio: 120mm długości, 65mm szerokości i 38mm wysokości. Nie zastosowano tutaj matowej, ani tym bardziej gumowanej powierzchni do czego jesteśmy przyzwyczajani przez większość producentów, aczkolwiek błyszcząca powłoka dobrze współgra z kształtem tego gryzonia. Boki sprawiają wrażenie ogumowanych, jednakże zostały stworzone z twardego plastiku, na którym znajdują się dodatkowe przetłoczenia zapewniający lepszy chwyt. Jako że klawisze (wstecz/dalej) zostały ulokowane tylko na jednym z boków to osoby leworęczne nie będą w pełni usatysfakcjonowane. Przyglądając się dokładniej myszy, od przodu można dostrzec lekko agresywne rysy nadające charakteru całej konstrukcji. Tak jak w przypadku klawiatury tak i tutaj producent zdecydował się na umieszczenie logotypu, tym razem w centralnej części korpusu.

Zdjęć produktu:

1/8
 

Przewracając mysz na plecy, można dostrzec ten sam pasek matowego, mlecznego plastiku, którego użyto na ramce klawiatury. Dodatkowo na spodzie znajdziemy trzy ślizgacze oraz dwa przełączniki odpowiednio od DPI jak i częstotliwości próbkowania. Gryzonia podłączamy za pomocą kabla w gumowej otulinie o długości 160cm.

Zdjęć produktu:

1/2
 

Do spasowania obu elementów nie mogę się przyczepić. W przypadku klawiatury również jakość użytych komponentów nie sprawia większego problemu. W przypadku myszy mam pewne obawy, ponieważ powierzchnia korpusu może się szybko ścierać przez co będzie błyszcząca i śliska. Te same objawy dotyczą boków urządzenia, aczkolwiek tutaj będzie to bardziej dotkliwe ponieważ spowoduje to pogorszenie chwytu.

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku