Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje TEST Cougar Deathfire EX
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Cougar Deathfire EX
TEST Cougar Deathfire EX
Zestaw - klawiatura i mysz

komentarzy:

0
Data Publikacji: 20 marca, 2017
Kategoria: Zestaw - klawiatura i mysz

KOMFORT PRACY

W przypadku peryferiów, najważniejszym punktem w moim przypadku jest komfort użytkowania. Po co nam liczne opcje konfiguracji, modyfikacji czy innej funkcjonalności, jeśli nie będziemy w stanie użytkować urządzenia przez dłuższy okres? Tak też w przypadku klawiatur istotnym punktem będzie podpórka pod nadgarstki, która pozytywnie wpływa na komfort pracy. Niestety w tym przypadku producent nie zastosował tego elementu, także nie przewidział dodatkowej opcji w postaci doczepianej podpórki. Jednym z elementów mogącym nas w tym wypadku uratować będą nóżki. Dzięki nim postawimy klawiaturę pod kątem, a to przełoży się bezpośrednio na prace przy niej.

Zdjęć produktu:

1/2
 

Natomiast jeśli mowa o myszach, tutaj zależnie od preferowanego chwytu kształt będzie miał większe jak i mniejsze znaczenie. W przypadku tego konkretnego modelu, zdecydowanie zalecam korzystanie z claw gripa, aczkolwiek i osoby preferujące fingertip gripa będą zadowolone. Osobiście mysz kompletnie mi nie pasowała, ponieważ jestem zwolennikiem profilowanych pod daną dłoń, najlepiej z miejscami pod każdy palec.

Zdjęć produktu:

1/2
 

FUNKCJONALNOŚĆ

W kwestii funkcjonalności i multimediów, mamy tutaj skromny, aczkolwiek najpotrzebniejszy asortyment przycisków, które zostały skryte pod klawiszami F1-F12. Możemy sterować odtwarzaczami muzyki i filmów oraz uruchamiać podstawowe programy takie jak przeglądarka czy kalkulator. W przypadku myszy, nasze opcje są ograniczone do zmiany DPI oraz częstotliwości raportowania. Zmiany tych parametrów dokonujemy przez przesunięciu suwaka znajdującego się na spodzie urządzenia.

Zdjęć produktu:

1/3
 

Warto uwagę poświęcić podświetleniu – na początek parę słów o myszy. Zmiany podświetlenia dokonujemy przez kliknięcie przycisku pod scrollem. Swoją drogą uważam że został on ulokowany w kiepskim miejscu. Zdecydowanie lepiej byłoby jeśli znajdował by się nad scrollem, ponieważ obecnie łatwo dokonać zmiany nieumyślnie. Udostępniono tutaj 8 kolorów oraz jeden tryb powodujący przejścia z koloru na kolor. Ciekawiej sytuacja wygląda w przypadku klawiatury. Mimo braku dodatkowego oprogramowania dostajemy również osiem kolorów, które możemy dodatkowo rozjaśniać/przyciemniać aż w trzech skokach. To jeszcze nie wszystko ponieważ klawiatura oferuje dodatkowo osiem trybów takich jak: tęcza w dwóch odmianach, oddychanie, fala, stałe światło (sami ustalamy kolor), rytm oraz fala idąca od wciśniętego przycisku. Poniżej prezentuje część z tych ustawień.

Zdjęć produktu:

1/13
 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku