Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strona główna Recenzje Zalman Z3 Plus
Spis treści
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
Zalman Z3 Plus
Zalman Z3 Plus
Obudowy

komentarzy:

0
Data Publikacji: 03 sierpnia, 2016
Kategoria: Obudowy

Wygląd i jakość wykonania

 

Zalman Z3 Plus wizualnie to dość efektowna konstrukcja Midi Tower, która w sprzedaży występuje w dwóch kolorach: czarnym i białym. Oznaczenie „Plus” informuje nas o tym, iż jest to wzbogacona wersja modelu Z3. Główne różnice między tymi produktami to: okno w panelu roboczym, większa ilość wentylatorów w standardzie oraz pałąk, podtrzymujący ciężkie karty graficzne, by te nie opadały w slocie PCIe. Front obudowy to jedna, plastikowa ramka wypełniona siatką meshową, oferująca nam 3 zatoki 5,25cala, w tym jedna z możliwością montażu urządzeń 3,5cala. Poniżej znajduje się ładnie wkomponowane w całość logo producenta. Cały front możemy zdjąć jednym pociągnięciem chwytając za specjalnie wycięcie od spodu. Niestety w porównaniu do innych producentów trzeba do tego użyć dość dużej siły. Kolejnym mankamentem jest to, że nie zostało ono w żaden sposób zabezpieczone, co będzie sprzyjało dostawaniu się kurzu do środka obudowy.

  • Zalman Z3 Plus
  • Zalman Z3 Plus

Zdjęć produktu:

1/2

Górny panel również wykonany jest z plastiku – stylizowanego na wzór frontu – z tą różnicą, że zamiast pełnej siatki z meshem mamy tu otwory wentylacyjne i dopiero za nimi filtr przeciwkurzowy. Niestety filtr od spodu trzyma sześć śrub, więc jego czyszczenie będzie dość kłopotliwe. Podobnie jak w przypadku frontu w celu demontażu ramki musimy użyć sporo siły. W czołowej części producent umieścił panel I/O na którym znajdziemy:

– dwustopniowy kontroler obrotów (low/high),

– dość duży przycisk power z diodą sygnalizującą pracę komputera,

– diodę pracy dysku,

– niewielkich rozmiarów przycisk reset,

– wyjście słuchawkowe,

– wejście mikrofonowe,

– dwa złącza USB 2.0,

– jedno złącze USB 3.0.

Cały panel otoczony jest wstawką z błyszczącego plastiku, która jest czymś w rodzaju półki/miejsca na telefon czy inne drobiazgi.

  • Zalman Z3 Plus
  • Zalman Z3 Plus

Zdjęć produktu:

1/2

Tył wygląda dość standardowo. Od góry znajdziemy dwa ogumowane przepusty na przewody chłodzenia cieczą, wycięcie na maskownicę wejść w płycie głównej oraz zainstalowany wentylator 120mm ZA1225ASL. Poniżej znajduje się siedem wentylowanych slotów na karty rozszerzeń (niestety są one wyłamywane), oraz miejsce na zasilacz.

  • Zalman Z3 Plus

Zdjęć produktu:

1/1

Panele boczne w Z3 Plus wykonane są z dość cienkiej blachy 0,6mm. Oba posiadają uchwyty oraz szybkośróbki do łatwiejszego demontażu. Akrylowe okno panelu roboczego jest dość małe jednak w tym przypadku to plus, gdyż wyeksponuje tylko najważniejsze komponenty naszego PCta. Od dolnej krawędzi pleksi w kierunku frontu producent umieścił oznaczenie modelu „Z3 PLUS”

  • Zalman Z3 Plus
  • Zalman Z3 Plus

Zdjęć produktu:

1/2

Na spodzie obudowy z miejsca przykuwają uwagę cztery wysokie nóżki, otwory wentylacyjne oraz filtr przeciwkurzowy zasilacza. Niestety sposób montażu samego filtra spowoduje konieczność położenia obudowy podczas czyszczenia.

  • Zalman Z3 Plus

Zdjęć produktu:

1/1

Co do ogólnej jakości wykonania uważam, że jest ona poprawna. Jakość plastików i malowanie metalowych elementów jest naprawdę dobre. Doczepię się jedynie do sztywności całej konstrukcji ponieważ pozostawia ona wiele do życzenia. Po zdjęciu paneli bocznych sam szkielet dość znacząco się wygina.

 

 
Najnowsze Komentarze:

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku