Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Roczny raport bezpieczeństwa Trend Micro podsumowuje rok 2014: od włamania do systemów Sony, przez rozwój cyberpodziemia, po rozpowszechnienie ransomware

W 2015 roku nie ma już miejsca na samozadowoleność i bezczynność w dziedzinie cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstw   Intensywny cyberatak na systemy firmy Sony stanowił wymowne domknięcie jednego z najbardziej obfitujących w incydenty rok w historii cyberbezpieczeństwa. Podczas tego głośnego wydarzenia doszło do naruszenia bezpieczeństwa terabajtów danych, a firma poniosła szkody, których wartość jest szacowana na nawet 100 milionów dolarów. Firma Trend Micro Incorporated opublikowała właśnie roczny raport bezpieczeństwa „Magnified Losses, Amplified Need for Cyber-Attack Preparedness”, w którym przedstawiono analizy tego oraz innych ważnych incydentów z minionego roku. Wydarzenia te stanowią potwierdzenie trendu rosnącego zaawansowania zagrożeń oraz nieustępliwości cyberprzestępców.   W gruncie rzeczy chodzi o połączenie wiedzy na temat najważniejszych zagrożeń, wdrożenie odpowiednich technologii i edukowanie użytkowników – mówi Raimund Genes, CTO, Trend Micro. Zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszych danych firmy to zadanie dla wszystkich, nie tylko specjalistów z działu IT – dodaje Raimund Genes.   Autorzy raportu zauważają też, że zgodnie z prognozami Trend Micro z końca 2013 roku, każdego miesiąca dochodziło do jednego poważnego incydentu, co doprowadziło do wzrostu zapotrzebowania na zabezpieczenie sieci i systemy wykrywania włamań do systemów organizacji.   W ubiegłym roku byliśmy świadkami bezprecedensowego wzrostu skali i zasięgu cyberataków, czego przykładem może być atak na firmę Sony. Niestety najprawdopodobniej była to jedynie zapowiedź tego, co czeka nas w przyszłości – komentuje Tom Kellermann, chief cybersecurity officer, Trend Micro.   Główne punkty raportu:
  • Nie ma czegoś takiego jak „zbyt małe” zagrożenie. Przestępcy korzystający z prostego robaka typu wiper, są w stanie pokonać zabezpieczenia systemów firmy i wyrządzić olbrzymie szkody.
  • Mało brakowało aby robaki PoS RAM scraper stały się powszechnym zagrożeniem w 2014 r., gdy każdego miesiąca kolejne duże organizacje traciły dane swoich klientów w wyniku ataków.
  • Nowe ataki pokazały, że żadna aplikacja nie jest odporna na zagrożenia, a cyberprzestępcy śmiało atakują nowe terytoria.
  • Systemy bankowości mobilnej i online stanęły przed nowymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa, gdy dwustopniowa weryfikacja danych użytkownika okazała się niewystarczającym zabezpieczeniem dla wrażliwych transakcji.
  • Ransomware stał się większym i bardziej zaawansowanym zagrożeniem atakującym wiele regionów i segmentów rynku. W przeciwieństwie do poprzednich generacji nowe robaki tego typu nie przesyłają tylko pustych pogróżek, ale są w stanie szyfrować dane użytkownika.
    Kompletny tekst raportu znajduje się na stronie: http://www.trendmicro.com/vinfo/us/security/research-and-analysis/threat-reports/roundup/ Tekst omawiający raport znajduje się na blogu pod adresem: http://blog.trendmicro.com/2014-security-roundup-report-the-high-cost-of-complacency/     Informacje o firmie Trend Micro Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych.  Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.   Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń. Więcej informacji o firmie można znaleźć na stronie www.trendmicro.pl.   ###
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku