Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Rosnące ceny pamięci DDR4

Data Publikacji: 19 kwietnia, 2017

komentarzy:

Dzięki analizie DRAMeXchange, firmy TrendForce dowiadujemy się, że nastąpi wzrost cen kości pamięci DRAM dla PC i to w większym stopniu niż przewidywano. Głównym tego powodem mają być problemy producentów w produkcji ich w najnowszych litografiach. DRAMeXchange, szacuje, że średnia cena kontraktowa modułu RAM DDR4 wzrośnie o około 12,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem, z 24 USD do 27 USD.


Firma Samsung rozpoczęła produkcję masową układów DRAM w litografii 18nm dla PC od połowy pierwszego kwartału tego roku. Przejście na wyższy poziom technologiczny układów powoduje trudności w projektowaniu, a firma Samsung stwierdziła, że najnowsze moduły DDR4 z 18-nanometrowymi układami DRAM nie są kompatybilne z niektórymi platformami notebooków. Ponieważ firma Samsung próbuje rozwiązać problem z jakością układów, jej wkład w dostarczanie produktów na rynek będzie poważnie ograniczony.


Firma Micron rozpoczęła wysyłanie swoich testowych 17nm modułów DRAM dla PC do klientów w od pierwszego kwartału, ale cały proces trwa znacznie dłużej niż oczekiwano. Micron najprawdopodobniej przełoży produkcję masową na drugi kwartał.


Wśród dużych trzech dostawców DRAM dla PC tylko firma SK Hynix nie przejdzie na bardziej zaawansowaną technologię produkcji, dzięki czemu nie ma problemów z dostarczaniem swoich produktów na rynek.


Analitycy podają, że ceny układów DDR4 dla PC będą dalej rosły. Już w drugim kwartale bieżącego roku ceny układów dla serwerów wzrosną o 10 – 15%. Wzrost cen pamięci przenośnych z układem DRAM będzie najmniej odczuwalny (ok. 5%).


Źródło:IConnect

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Darmowy tydzień z H1Z1
Data publikacji:
14.12.2017
Autor publikacji:
Druga Generacja AMD Ryzen
Data publikacji:
14.12.2017
Autor publikacji:
Volta: Czyli umarł król, niech żyje król.
Data publikacji:
13.12.2017
Autor publikacji:
PUBG: Xboxowa ofensywa i anatomiczny damski krok
Data publikacji:
12.12.2017
Autor publikacji:
Battlefield: Bad Company 3 w przyszłym roku?
Data publikacji:
12.12.2017
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI X299 Gaming M7 ACK
Data publikacji:
27.11.2017
TEST Adata XPG SX7000 512GB
Data publikacji:
29.11.2017
Test MSI GTX 1080 Ti Gaming X Trio
Data publikacji:
15.12.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej