Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Rosnące ceny pamięci DDR4

Dzięki analizie DRAMeXchange, firmy TrendForce dowiadujemy się, że nastąpi wzrost cen kości pamięci DRAM dla PC i to w większym stopniu niż przewidywano. Głównym tego powodem mają być problemy producentów w produkcji ich w najnowszych litografiach. DRAMeXchange, szacuje, że średnia cena kontraktowa modułu RAM DDR4 wzrośnie o około 12,5% w porównaniu z pierwszym kwartałem, z 24 USD do 27 USD.


Firma Samsung rozpoczęła produkcję masową układów DRAM w litografii 18nm dla PC od połowy pierwszego kwartału tego roku. Przejście na wyższy poziom technologiczny układów powoduje trudności w projektowaniu, a firma Samsung stwierdziła, że najnowsze moduły DDR4 z 18-nanometrowymi układami DRAM nie są kompatybilne z niektórymi platformami notebooków. Ponieważ firma Samsung próbuje rozwiązać problem z jakością układów, jej wkład w dostarczanie produktów na rynek będzie poważnie ograniczony.


Firma Micron rozpoczęła wysyłanie swoich testowych 17nm modułów DRAM dla PC do klientów w od pierwszego kwartału, ale cały proces trwa znacznie dłużej niż oczekiwano. Micron najprawdopodobniej przełoży produkcję masową na drugi kwartał.


Wśród dużych trzech dostawców DRAM dla PC tylko firma SK Hynix nie przejdzie na bardziej zaawansowaną technologię produkcji, dzięki czemu nie ma problemów z dostarczaniem swoich produktów na rynek.


Analitycy podają, że ceny układów DDR4 dla PC będą dalej rosły. Już w drugim kwartale bieżącego roku ceny układów dla serwerów wzrosną o 10 – 15%. Wzrost cen pamięci przenośnych z układem DRAM będzie najmniej odczuwalny (ok. 5%).


Źródło:IConnect

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Huawei w 2020 ma przegonić Samsunga
Data publikacji:
18.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej