Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


RTX 2080Ti nie radzi sobie z Shadow of the Tomb Raider

RTX 2080Ti okazuje się mieć problem z uciągnięciem najnowszego Tomb Raidera w 60 klatkach na sekundę i rozdzielczości Full HD z włączonym ray tracingiem. Tak wynika z filmu ukazującego bezpośrednio monitor, na którym robiona była prezentacja gameplayu.

 

No to klops? Wiele na to wskazuje, a argumentów na obronę może braknąć. Dziennikarze z PCGamesHardware nagrali bezpośredni gameplay z gry, na którym ukazana jest ilość klatek na sekundę. Ta zaś wahała się od 30 do 70 FPS. Praktycznie przy każdej sytuacji, gdzie na ekranie ukazywała się większa powierzchnia mapy, gra zwalniała do okolic 40 klatek.

  shadow of the tomb raider spowolnienia  

To dość dziwna sytuacja, zważywszy na to, że mówimy tutaj o topowej i „najwydajniejszej” karcie konsumenckiej – RTX 2080Ti. Co więcej mówimy tutaj o rozdzielczości „tylko 1080p”. Co w przypadku 1440p, a nawet 4K? Chyba nie chcę tego wiedzieć… Dodajmy do tego kilka innych technologii dostępnych w Shadow of the Tomb Raider i przepis na rozgoryczenie nowych posiadaczy RTX-a 2080Ti gotowy.

 

Być może to jeszcze kwestia ostatnich szlifów oraz aktualizacji, które w późniejszym czasie zaowocują lepszą wydajnością? Tego obecnie nie da się przewidzieć. Problem jest widoczny i Nvidia zgodziła się na prezentację gry, która spowalnia na ich flagowej karcie graficznej. To naprawdę źle wróży…

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku