Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Samsung stworzył „niezniszczalny” ekran do telefonów

Samsung pochwalił się stworzeniem nowego, elastycznego ekranu OLED, który, zgodnie z testami laboratorium Underwriters, wytrzymał 26 upadków z wysokości 1,2 metra, a także wysokie i niskie temperatury.

 

Najnowszy, elastyczny wyświetlacz OLED od koreańskiego producenta okrzyknięty został „niezniszczalnym” po doświadczeniach dokonanych przez Underwriters Laboratories – oficjalnej firmy, specjalizującej się w przeprowadzaniu serii badań oraz testów. Co ważne, Samsung planuje implementację tego rozwiązania nie tylko w smartfonach, lecz także w innych sprzętach, takich jak ekrany w samochodach, wojskowych urządzeniach mobilnych oraz tabletach.

 

Jak dokładnie wyglądała procedura testowa? Wyświetlacz wylądował na ziemi aż 26 razy po zrzucaniu go z wysokości 1,2 metra. Wytrzymał również test w skrajnych temperaturach 71 i -32 stopniach Celsjusza. Co więcej, ekran poradził sobie nawet z upadkiem z 1,8 metra, co jest już wyższą wysokością, niż przewiduje wojskowy standard USA.

 

„Wzmocniona plastikowa szybka pasuje zwłaszcza do przenośnych urządzeń elektronicznych nie tylko z powodu swoich właściwości wytrzymałościowych, ale również dzięki swojej niskiej wadze, twardości i transmisyjności, które są zbliżone do tych szklanych” – stwierdził Hojung Kim, główny menadżer zespołu komunikacyjnego z firmy Samsung Display Company.

   

Póki co nie wiadomo kiedy konkretnie nowe dzieło ujrzy światło dzienne, lecz spekuluje się, że rozwiązanie może się pojawić już w Galaxy Note 9 oraz nadchodzących iPhone’ach. Jeśli ich „niezniszczalność” sprawdziłaby się w praktyce na całym świecie, mógłby to być kolejny znaczący krok w historii smartfonów. Obecnie jedną z największych zmor wszystkich użytkowników „inteligentnych telefonów” są właśnie tłuczące się szybki.

 
 

Źródło: Gadgets360

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku