Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Samsung zwiększy produkcję NAND w 2019

Czas na jeszcze tańsze dyski? Samsung postanawia dorzucić do pieca i zwiększyć nakład pamięci NAND. Co ciekawe, wcale nie chodzi tutaj o SSD. Znacznie cenniejszym dla koreańczyków rynkiem jest ten mobilny.

 

Tego roku Samsung zainwestował 6,4 mld $ w produkcję pamięci NAND. Kwota ta ma wzrosnąć do 9 mld w 2019. Powód wydaje się dość prosty – premiera nowych produktów Apple we wrześniu. Jeśli nowe iPhone’y cieszyć się będą sporą popularnością, gigant z Curpentino będzie potrzebować sporych zapasów pamięci do produkcji.

  samsung ssd sz985 v-nand  

Pomimo prawdopodobnie sporego zapotrzebowania na NAND, ceny powinny się wahać i w ogólnym rozrachunku spadną. Smartfony, tablety, a także laptopy i komputery PC nieustannie potrzebują tego typu pamięci, więc zwiększone nakłady produkcyjne nie powinny dziwić. Co ciekawe, sam Western Digital w 2019 będzie zamykać swoje zakłady produkujące dyski twarde w Malezji, aby skupić się na pamięci flash.

 

Jak wyglądają plany Samsunga? Firma zainwestuje w produkcję pamięci 3D NAND oraz zwiększy produkcję V-NAND piątej generacji. W planach jest także wypuszczenie na rynek pamięci Quad-Level Cell (QLC), która zapewni jeszcze większą dostępną pojemność.

 
 

Źródło: Guru3D

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku