Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Sonos Play:5 – odświeżony design kluczem do sukcesu?

Sonos-Play-5-001

Po sześciu latach Sonos postanowił odświeżyć jeden ze swoich flagowych produktów. Pierwszy Sonos Play:5 miał swoją premierę już w 2009 roku. Ten sprytny gadżet zawojował rynek i pozwolił Sonosowi na trwałe zapisać się w annałach domowej rozrywki. Po kilku latach rozwoju myśli technologicznej i miniaturyzacji elektroniki przyszedł czas, by usprawnić wysłużony model, zarówno pod kątem rozwiązań technicznych jak i wyglądu. Co prawda nowy Play:5 jest nieco masywniejszy od swojego poprzednika, ale to zamierzone działanie: inżynierowie dźwięku od nowa zaprojektowali cały układ, by dostarczyć do twoich uszu jeszcze lepszy dźwięk. Dzięki temu Play:5 drugiej generacji przystaje do współczesnych trendów zarówno pod względem wizualnym jak i technologicznym.

Sonos-Play-5-002

Może jeszcze jeździsz starym Tico, bo nie opłacało się zmieniać pierwszego auta? Poza tym nazywanie Play:5 zwykłym głośnikiem jest jak obelga, to samodzielna stacja grająca. Sonos zadbał o to, by nowy model grał jeszcze głośniej, a dźwięk był bardziej przestrzenny. Zmieniono także położenie woofera i poprawiono charakterystykę niskich tonów, przez co muzyka odtwarzana przez Play:5 nabrała jeszcze lepszej głębi. Dla zapewnienia lepszych doznań muzycznych Sonos umożliwił sparowanie kilku odtwarzaczy, które mogą pracować w trybie stereofonicznym albo stworzyć mały i poręczny system multiroom. Pierwszy Play:5 mógł radzić sobie z odtwarzaniem muzyki, ale ten robi to znacznie lepiej. Na pewno nie jest głupszy od ciebie, zapewniam. Sparowanie go z telefonem jest prostsze niż dotychczas, wystarczy tylko wcisnąć przycisk synchronizacji z tyłu obudowy. Zrezygnowano także z fizycznych przycisków sterowania na rzecz dotykowych, które prezentują się bardzo subtelnie. Play:5 możesz ustawić w pionie lub poziomie, głośnik rozpozna swoją pozycję i tak przetworzy sygnał wyjściowy, by muzyka brzmiała w twoim domu jak najlepiej.


Pamiętasz, jak wspominaliśmy o parowaniu kilku odtwarzaczy? Są tak sprytne, że wykryją położenie względem siebie i dostosują do niego poziom dźwięku. Jak przystało na sprzęt z 2015 roku doskonale współpracuje z siecią Wi-Fi, strumieniując muzykę z różnych źródeł, z łatwością obsłużysz go także swoim telefonem. Gdy już będziesz pozbywać się tego wysłużonego Tico, może zainwestujesz również w lepszy odtwarzacz? Sonos chętnie zagra ci coś miłego.

 

Specyfikacja: Formaty audio MP3, iTunes Plus, WMA, AAC (MPEG4), AAC+, Ogg Vorbis, Apple Lossless, Flac, WAV, AIFF Wspierane serwisy muzyczne Spotify, Tidal, Deezer, Soundcloud, tunein, Rhapsody i wiele innych Łączność AirPlay, Ethernet, Sonos Net 2.0, WiFi Wymiary 203 x 364 x 154mm Waga 6,36kg Cena 2 499 zł.

Źródło: Sonos / infor. prasowa
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku