Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Ban za sprzedaż poza Allegro – że co proszę?

Allegro postanowiło wprowadzić nowe zapisy w regulaminie, w których jest mowa o postępowaniu w sprawie prób dokonania transakcji poza serwisem. Konta allegrowiczów, którzy stosują tego typu praktyki, mogą zostać nawet zbanowane.

 

Allegro właśnie dzisiaj zmieniło swój regulamin. Powodem niektórych zmian miało być badanie, przeprowadzone w styczniu. Jego rezultatem miały być ujawnione zakazane praktyki, jakich dopuszczają się sprzedawcy za pośrednictwem serwisu aukcyjnego. Mieli oni namawiać do zakupu poza Allegro, w tym chociażby na swojej stronie internetowej.

  Allegro1-1024x358  

Sposobów promocji zakupów poza serwisem było kilka – niektórzy robili to z wykorzystaniem swojego własnego sklepu internetowego, inni zaś wykorzystywali ulotki z reklamami innych witryn. Oprócz tego występowały sporadyczne przypadki zapisywania nieświadomych klientów do marketingowych baz danych.

 

Co postanowili zrobić przedstawiciele Allegro? Wystartowali z akcją edukacyjną, w której informują o problemach i niebezpieczeństwach, związanych z dokonywaniem transakcji poza serwisem. Wskazują tam na Program Ochrony Kupujących, chroniący wszystkie zakupy konsumentów do kwoty 10 tys. zł, a także raty 0% dzięki PayU oraz ochronę danych osobowych.

  allegro zmiana regulaminu zakupy poza serwisem ban konta itpc  

Konsekwencjami niedozwolonych działań, związanych z próbami dokonania transakcji poza serwisem Allegro mają być upomnienia, obcięcie zasięgów ogłoszeń w przypadku sprzedawcy a w ostateczności blokada sprzedaży lub konta.

 

Nie chcę być niemiły, ale jeśli serwis drastycznie podwyższa prowizję za dokonanie sprzedaży za swoim pośrednictwem (wynoszącą nawet 10% wartości produktu), to szukanie alternatywnych rozwiązań jest naturalnym sposobem na oszczędzenie zarówno przez klienta jak i sprzedawcę. W tym przypadku portal zmienia swój charakter z aukcyjnego w ogłoszeniowy, co oczywiście nie podoba się właścicielom serwisu i cała sytuacja kończy się zmianą regulaminu. Co będzie dalej? Może pojawią się wreszcie jakieś alternatywy dla Allegro i zacznie się konkurencja w tej branży?

 
 

Źródło: Business Insider Polska

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku