Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Steam: Nvidia rządzi wśród graczy, więcej wielordzeniowych CPU

Steam przedstawił statystyki, dotyczące sprzętu, z jakiego korzystają użytkownicy serwisu. Dumna może być Nvidia, bowiem prawie 20 najpopularniejszych kart w zestawieniu to jej dzieła. Wzrasta również liczba graczy z procesorami, posiadającymi co najmniej 4 rdzenie.

  ankieta steam  

Steam to nie tylko największa internetowa platforma z grami komputerowymi. To również jedna z większych baz danych, zbierająca informacje o trendach hardware’owych wśród graczy. Valve zaprezentowało statystyki z minionego miesiąca, z których możemy dowiedzieć się mnóstwo ciekawych rzeczy.

 

Karta graficzna GTX 1060 okazała się liderem zestawienia najczęściej używanych GPU przez graczy. Na drugim miejscu, co może okazać się zaskoczeniem, znalazła się leciwa już konstrukcja GTX 750Ti. Kto by pomyślał, że ponad trzyletnia grafika wciąż tak dobrze sobie radzi w komputerach wielu użytkowników. Podium zamyka nieco nowsza GTX 960, która wyprzedziła legendarny już model GTX 970.

  Steam-Hardware-Survey_PC-Graphics-Cards-Share  

Ta czołówka to nie jest jedyny powód dumy producenta. W gruncie rzeczy jest ich aż 19. Wielkie TOP 20 zamyka… Intel HD Graphics 5500. Tuż za nim, na miejscu 21. uplasowały się karty graficzne z serii 7700 (prawdopodobnie tyczy się to całej serii, nie konkretnego modelu). Na zdjęciu widać całkowitą dominację zielonych. AMD w tym momencie nie ma kompletnie nic do powiedzenia. Jedna z nowszych konstrukcji, Radeon RX 480, zajęła dopiero 28. miejsce z udziałem 1,02%.

 

Również ciekawe wyniki zaobserwujemy wśród systemów operacyjnych. Pozycję lidera umacnia Windows 10 z udziałami na poziomie nieco ponad 53% (wliczając w to wersje 64 oraz 32-bit). Na drugim miejscu Windows 7 z wynikiem prawie 38%. TOP 3 zamyka Windows 8.1 z wynikiem 7%.

  Steam-Hardware-Survey_CPU-Core-Count  

W kwestii ilości rdzeni przewagę powiększają cztery rdzenie, które stanowią już ponad połowę. Drugie miejsce należy do dwóch rdzeni, które znajdują się w 41,5% komputerów użytkowników Steam. Minimalne zyski notują również procesory z sześcioma i ośmioma rdzeniami (Ryzen?)

  Steam-Hardware-Survey-rdzenie-cpu  

W kwestii procesorów pozycję umacnia Intel. Cztery na pięć komputerów użytkowników Steama posiada CPU od niebieskich.

  hardware survey amd intel    
 

Jak oceniacie wyniki? Co sądzicie o dominacji Nvidii i Intela? Czy jest szansa, aby aktualny układ się zmienił w najbliższej przyszłości? Dajcie znać. Szczegółowe statystyki znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej