Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Strony wykorzystują nasze komputery do kopania kryptowalut

Na coraz większej liczbie popularnych stron użytkownicy znajdują skrypty, które wykorzystują moc naszego komputera do kopania kryptowaluty monero. O całej sprawie alarmuje Zaufana Trzecia Strona.

 

Na czym polega „zamienienie” naszego komputera w koparkę? Jak informuje ZTS, monero kopać można z wykorzystaniem skryptu JavaScript, którego uruchomić można za pomocą przeglądarki:

 

„Gdy odwiedzacie strony WWW, Wasza przeglądarka może domyślnie wczytywać i uruchamiać znajdujące się tam skrypty. Skrypty te, pobrane z serwera, wykonywane są na Waszym komputerze. Oznacza to, ze jeżeli traficie na stronę, która chce kopać kryptowaluty, to właśnie Wasz komputer będzie się grzał i pobierał więcej prądu, by wykonywać pracę za kogoś. W dostarczaniu takich skryptów specjalizuje się firma Coinhive (konkurentem jest np. JSECoin). Jak sama wspomina na swojej stronie, jeśli w Waszym serwisie non stop kopie 10-20 osób, to możecie się z tego tytułu spodziewać przychodu w okolicach 30 dolarów miesięcznie. 70% trafia do Was, 30% do organizatorów procederu. Czysty zysk – jeśli uda się Wam uruchomić ten skrypt na cudzej stronie.”

 

Wśród stron, na których pojawił się skrypt, wyróżnic można naprawdę popularne serwisy w Polsce:

  lista stron  

Według redakcji ZTS takie pozycje wskazywać mogą na implementację skryptu coin-hive przez system reklamowy. Sytuacja nie ma miejsca tylko w naszym kraju. Najgłośniejszym, międzynarodowym przykładem jest ThePirateBay, a także niedawno ShowTime. Oczywiście znajdziemy go także na zhackowanych stronach oraz w złośliwych reklamach.

 

Zaufana Trzecia Strona opisuje, jak bronić się przed tego typu skryptami. Wszelkie instrukcje znajdziecie w oryginalnym wpisie, do którego serdecznie zapraszamy – LINK

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku