Po niedawnym teście projektora FullHD Optomy, będącego przedstawicielem raczej średnio-półkowego segmentu cenowego przyszedł czas na “drobną” odskocznię. Załóżmy, że mamy dość obszerny budżet na zbudowanie kameralnego kina w domowym zaciszu. Co więc będzie nam potrzebne? Oczywiście zaciemnione pomieszczenie, jakieś wygodne fotele, ekran o dużej przekątnej i solidny zestaw nagłośnienia by odwzorować wszelkie detale w ścieżce audio, co przełoży się na jeszcze głębsze doznania obcowania z oglądanymi filmami.
Ponownie przyjże się myszy od Cougara, tym razem za sprawą Revenger S. Do tej pory gryzonie od tego producenta pokazywały pazur i były godnymi rywalami, nawet dla większych marek. Czy dzisiaj prezentowany produkt dotrzyma im tempa?
W ostatniej publikacji spod szyldu Cougar brała udział mysz – Minos X3, która pozytywnie mnie zaskoczył. Jak zaprezentuje się jego starszy brat w postaci Minosa X5? Na papierze wygląda na to samo „tylko lepiej”. Jak będzie w rzeczywistości? Przyjrzę się temu produktowi i sprawdzę jak kocur wypadnie tym razem.
Moda na RGB trwa w najlepsze. Thermaltake zaprezentowało kolorowy wariant swojej View 28, cechującej się niecodziennie zakrzywionym oknem na bocznej i górnej części obudowy. Warto jednak zwrócić uwagę przy zakupie, bowiem za widoczne na zdjęciach wentylatory Thermaltake Riing RGB trzeba zapłacić dodatkowo
View 28 obsługuje płyty główne formatu ATX i mniejszych. Oprócz zagiętego okna, również na froncie znalazła się tafla szkła, za którą kryje się miejsce na trzy wentylatory 120 mm lub chłodnicę o wielkości max 360 mm. Oprócz tego widoczna jest tajemnicza dziura z diodami LED, nazywana Matrix RGB. Wyglądem trochę przypomina tuby rezonansowe z subwooferów kina domowego.
Zdjęć produktu:
Warto wspomnieć, że również ta wersja View 28 posiada miejsce na dwuslotową kartę graficzną, które pozwala zamontować ją w pozycji pionowej. Do dyspozycji użytkownika oddano dwie zatoki 3,5 cala i cztery 2,5″. W obudowie zamontujemy chłodzenie procesora o maksymalnej wysokości 155 mm i wspomnianą wyżej kartę graficzną o długości do 410 mm. Wentylatory zamontujemy również na tyle (1x 120 mm) i na dole (1x 120 mm). Na przednim panelu I/O znalazły się dwa złącza USB 3.0, jedno USB 2.0 i jedno gniazdo minijack.
Podstawowa wersja Thermaltake View 28 RGB kosztuje 88 euro, czyli niecałe 380 zł. Za wersję z wentylatorami Riing przyjdzie nam zapłacić o 11 euro więcej, czyli około 420 zł.
Źródło: Thermaltake
Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera
Copyright power by:
ITPC.net.plNa portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…