Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


UOKIK przeszukuje siedzibę Allegro!

Data Publikacji: 07 lipca, 2017

komentarzy:

Pracownicy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeszukują siedzibę Allegro. To skutek doniesień na ten największy w Polsce portal aukcyjny, który rzekomo faworyzował aukcje swojego własnego sklepu internetowego.

Przeszukanie odbywa się w związku z prowadzonym postępowaniem wyjaśniającym, które zostało wszczęte 21 czerwca przez UOKIK. Urząd podjął stosowne kroki po licznych skargach od przedsiębiorców, jednocześnie użytkowników serwisu. Sugerowali oni, że firma wprowadziła istotne zmiany w sposobie funkcjonowania platformy. Miało to powodować faworyzowanie aukcji sklepu Allegro w wynikach wyszukiwania.

  uokik  

– Chcemy wstępnie ustalić, czy w związku z działaniami Grupy Allegro mogło dojść do ograniczenia konkurencji. Sprawdzamy, czy spółka nie faworyzuje własnego sklepu internetowego w szczególności poprzez lepszą prezentację jego ofert – mówi prezes UOKiK Marek Niechciał.

 

UOKIK dodaje, że tego typu przedsięwzięcie może odbyć się wyłącznie po uzyskaniu zgody sądu. Przedsiębiorca podczas przeszukania ma obowiązek wpuścić kontrolujących oraz udostępnić dokumenty i nośniki danych. Kontrola odbywa się w asyście policji. Urząd korzystał dwukrotnie z tej możliwości zebrania materiałów, potrzebnych do śledztwa.

  allegro  

– Faworyzowanie własnych produktów przez spółki, które posiadają silną pozycję na rynkach związanych ze sprzedażą elektroniczną, to sprawy, którymi zajmują się organy antymonopolowe na całym świecie. Niedawno Komisja Europejska nałożyła na Google karę finansową w wysokości 2,4 mld euro. Sprawa Grupy Allegro jest jednak na wczesnym etapie, prowadzimy dopiero postępowanie wyjaśniające, czyli w sprawie, a nie przeciwko przedsiębiorcy – wyjaśnia prezes UOKIK.

 
 

Źródło: UOKIK, Wikipedia(fot. wyróżniająca)

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Darmowy tydzień z H1Z1
Data publikacji:
14.12.2017
Autor publikacji:
Druga Generacja AMD Ryzen
Data publikacji:
14.12.2017
Autor publikacji:
Volta: Czyli umarł król, niech żyje król.
Data publikacji:
13.12.2017
Autor publikacji:
PUBG: Xboxowa ofensywa i anatomiczny damski krok
Data publikacji:
12.12.2017
Autor publikacji:
Battlefield: Bad Company 3 w przyszłym roku?
Data publikacji:
12.12.2017
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI X299 Gaming M7 ACK
Data publikacji:
27.11.2017
TEST Adata XPG SX7000 512GB
Data publikacji:
29.11.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku