Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Wielka polska hurtownia komputerowa ogłasza upadłość

Prężnie rozwijająca się, działająca przez 11 lat spółka MGM ogłasza upadłość, pomimo tego, że rok po roku wykazywała zyski.


„Powodem jest utrata płynności finansowej wynikająca z niewykonania prawomocnego postanowienia WSA z dnia 30 stycznia 2017 roku, w postaci niezwrócenia Spółce 23,5 mln zł oraz wstrzymanie zwrotów VAT na kwotę ok. 9 mln złotych. W sumie na dzień dzisiejszy Spółka ma zajęte lub należne od Skarbu Państwa 35 mln zł (w tym należne 2,6 mln zł.)” – tłumaczy Grzegorz Słoniewski, prezes zarządu MGM S.A.


Decyzja zapadła już w lipcu 2016 roku, podjęta przez dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej o zabezpieczeniu 23,5 mln złotych w ramach kontroli UKS „na podstawie protokołu, w którym nie podważa się żadnych zakupów (co oznacza brak udziału w karuzelach VAT-owskich)” Zarząd wielokrotnie próbował walczyć w Ministerstwie Finansów, lecz działania te nie przyniosły oczekiwanego skutku. MGM złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez inspektora UKS, „który sporządził protokół w postaci poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowych”.


„Po złożeniu wniosku do prokuratury otwarto od listopada 4 nowe kontrole przez III Mazowiecki Urząd Skarbowy co sparaliżowało działalność firmy. Przekazaliśmy dziesiątki tysięcy dokumentów w ciągu ostatnich miesięcy do US i UKS. W tym momencie 13 inspektorów skarbowych kontroluje MGM (w dniu składania wniosku do prokuratury było ich tylko dwoje)” – pisze prezes MGM.


Więcej informacji i pełne oświadczenie prezesa MGM


Źródło: mgm.com.pl

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku