Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Czy Windows 10 pokona Windows 7 w listopadzie?

Wszystko wskazuje na to, że w tym miesiącu będziemy świadkiem. Jeśli tak się stanie, Windows 7 zejdzie z pozycji lidera, na której był przez wiele lat. Obecnie w październiku siódemka posiadała 1,5 punkta procentowego więcej od dziesiątki.

 

Bazując na statystykach StatCounter wywnioskować można, że zmiana pozycji nastąpi już w tym miesiącu. Ogromne wyprzedaże, stabilny rozwój oraz aktualizacje bezpieczeństwa mogą zadecydować o rozpoczęciu dominacji na rynku przez Windowsa 10.

  statcounter wyniki windows  

Sytuacja wygląda z goła odmiennie jeśli spojrzymy na inną firmę analityczną – NetMarketShare. Według tamtejszych ekspertyz obecnie Windows 10 posiada zaledwie 29,26 procenta udziałów, zaś Windows 7 – 46,63%. Kto zatem mówi prawdę?

  netmarketshare udzialy systemy  

Wszyscy. Każdy serwis bazuje na własnych statystykach odwiedzin unikalnych użytkowników. O ile w przypadku StatCounter możemy porównać udziały samych Windowsów do siebie, o tyle w przypadku NetMarketShare liczy się udział w całym rynku – wliczając w to wyniki Linuksa oraz OS X. Nie ma zatem oficjalnych statystyk, a prawda zapewne leży pośrodku. Niemniej warto przyjrzeć się wynikom Windowsa 10, który wciąż rośnie w siłę.

 

Jeśli ktoś wciąż zastanawia się nad przesiadką na Windowsa 10 – warto się pospieszyć. Ostateczny termin został wyznaczony przez Microsoft do końca tego roku.

 
 

Źródło: WCCFTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku