Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Wyniki nowego procesora serwerowego AMD Zen „Naples”

AMD_ZEN_NAPLES

Architektura AMD Zen jest już na finiszu i będzie zawierała procesory zarówno tanie skierowane do komputerów klasy HTPC jak i wielordzeniowe jednostki serwerowe. W rezultacie przedsiębiorstwo z Kanady ma zamiar stworzyć portfolio produktów, które mogłoby konkurować z liderem rynku – firmą Intel. Rozwiązaniem oferowanym przez AMD w nowej generacji procesorów jest wysokowydajny, 32 rdzeniowy procesor o nazwie kodowej „Naples”. Wg. planów wydawniczych ma się on pojawić na rynku w 2 kwartale 2017 roku i wygląda na to, że faktycznie może wyprowadzić AMD na wyżyny wydajności. Według serwisu WCCFTech, nowe wyniki z benchmarku Geekbench wskazują na 13% wzrost wydajności względem wyników tego samego CPU kilka tygodni temu.


AMD-Naples-Geekbench-Entry

Ponadto, wyniki z programu diagnostycznego Geekbench ujawniają część z elementów specyfikacji najnowszego procesora. Jak widać na powyższym zrzucie, rdzenie pracują z częstotliwością taktowania 1,44GHz, która wzrasta w trybie Turbo do 2,9GHz. Jest to bardzo dobry wynik mając na uwadzę, że jest to konstrukcja posiadająca aż 32 rdzenie. Ilość pamięci poziomu L3 jest również olbrzymia, co tylko utwierdza nas w przekonaniu do wydajności najnowszego dzieła inżynierów AMD. Więcej informacji na pewno pojawi się w najbliższych miesiącach, jednakże jest to dobrym znakiem, że coraz więcej CPU od AMD przechodzi benchmarki z dobrymi wynikami.


Źródło: Eteknix.com, WCCFTech.com.

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku