Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Zotac Sonix 480 GB – dysk SSD pod PCI-Express

PCIE_SSD_01

Firma Zotac zaprezentowała dysk SSD Sonix 480 GB. Konstrukcja to dysk, który korzysta z interfejsu PCI Express i oferować ma wysoki transfer danych. Sonix został przygotowany oraz ma znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędna jest wysoka wydajność prędkości odczytu i zapisu. Producent uważa, że nośnik sprawdzi się zarówno przy obsłudze baz danych, jak i podczas grania w wymagające gry. Zotac Sonix 480 GB to konstrukcja korzystająca z interfejsu PCI Express 3.0 x4 zgodna z NVME 1.2. Produkt bazuje na kościach pamięci MLC firmy Toshiba. W konstrukcji zastosowano kontroler Phison E7 oraz 512 MB pamięci DDR4 jako cache. Ze względu na zastosowany interfejs, produkt osiąga zdecydowanie lepsze wyniki niż typowe nośniki SSD na SATA. Według udostępnionych przez producenta danych, prędkość sekwencyjnego odczytu wynosi do 2600 MB/s, natomiast prędkość sekwencyjnego zapisu to 1300 MB/s. Producent gwarantuje wysoką żywotność konstrukcji – przez cały okres korzystania z nośnika, użytkownik może na nim zapisać do 698 TB danych. Cena produktu nie została niestety ujawniona. Nie ma też żadnych informacji na temat premiery konstrukcji w konkretnych krajach.

PCIE_SSD_02

O ZOTAC:

Zotac to chińska firma komputerowa produkująca elektronikę użytkową w formie m.in. płyt głównych, dysków, mini PC czy kart graficznych bazujących na chipsetach NVIDIA.

Źródło: ZOTAC / Oprac. Własne
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Nowa klawiatura od Dark Project KD87A Skeleton
Data publikacji:
19.05.2023
Autor publikacji:
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku