Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD Ryzen – nowe spekulacje dot. ceny i daty premiery

Data Publikacji: 23 stycznia, 2017

komentarzy:

Pojawiły się nowe informacje dot. procesorów AMD Ryzen na chińskich forach Chiphell. Kanadyjczycy w dalszym ciągu mają zamiar zaprezentować nowe układy w drugiej połowie Lutego, lecz sama dostępność nowych procesorów może ulec delikatnemu opóźnieniu. Mówi się, że wynika to z błędu w BIOS’e płyt głównych u zewnętrznych producentów. Problem jest na tyle poważny, że musi zostać najpierw rozwiązany, zanim sprzęt trafi do klientów.


ryzen_chipsets

Premiera i prezentacja 8-rdzeniowego Ryzen’a, ma odbyć się planowo na koniec Lutego. Natomiast wersja 4-rdzeniowa, może zostać wydana nawet kilka miesięcy później (źródło sugeruję okres do 4 miesięcy). Wychodzi na to, że 8 rdzeniowy / 16 wątkowy CPU ma jednak pierwszeństwo dla AMD.


Spekulacje, do tego bardzo niepewne, sugerują, że ceny mogą nie być tak niskie, jak wszyscy dotychczas sądzili. 8 rdzeniowy CPU ma kosztować wg. nich nawet od $580 do $720. Ceny niższych modeli nie zostały ujawnione.


ces2017-amd-ryzen-vega-3_9db1367f69134b948e3bf15376834d68

Do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych wiadomości dot. 6-rdzeniowego procesora Ryzen, ani potwierdzenia od AMD, że takowy w ogóle się pojawi. Proszę jednak traktować powyższe informacje jako spekulacje, a nie oficjalne stanowisko AMD.


Źródło: Guru3D.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
MSI X299 Gaming M7 ACK
Data publikacji:
27.11.2017
TEST Adata XPG SX7000 512GB
Data publikacji:
29.11.2017

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku