Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Threadripper – robiony w wolnym czasie

Pracownica AMD zdradziła, że procesory Threadripper, które okazały się chyba najmocniejszym ciosem dla Intela, były robione dodatkowo. Dopiero po roku od rozpoczęcia prac firma postanowiła, że trafią do konsumentów.

 

Ryzen to rynkowy przewrót i co do tego nikt raczej już nie ma wątpliwości. Świadczą o tym chociażby ostatnie wyniki niektórych sklepów, gdzie produkty AMD sprzedają się lepiej. Intel nie spodziewał się aż takiej ofensywy i teraz musi reagować. Mocniejszym ciosem jednak według wielu wcale nie były Ryzeny na konsumencką platformę AM4, lecz Threadrippery, debiutujące na TR4 dla entuzjastów oraz profesjonalistów. To właśnie one zapewniły niesamowitą wydajność w profesjonalnych zastosowaniach za, jak na ten rynek, śmieszne pieniądze.

  MG_9590-1200x884  

W oczach wielu to właśnie platforma HEDT od AMD okazała się innowacją ostatnich lat. Firma ostatnio ogłosiła, że z początku Threadrippery nie były w planie Reaven Ridge. Szczegółowo tę historię omawia Sarah Youngbauer, członek zespołu ds. komunikacji w AMD:

 

To nie jest historia rozbudowanej drogi i długofalowego planowania, czy też ogromnych wydatków R&D – sprawa jest o wiele bardziej personalna. Rozpoczyna się od niezależnego projektu małej grupy pracowników AMD, mających wizję procesora, którego naprawdę chcieliby używać w wysokowydajnym komputerze.

 

Pracowali oni nad nim w wolnym czasie, to był prawdziwy projekt z pasji, rozwijany przez około rok, nim dostali zielone światło od kierownictwa. To projekt niecodzienny – coś, o co naprawdę dbali. Rezultatem po kilku latach stał się Ryzen Threadripper, który obecnie jest jednym z najwydajniejszych procesorów komputerowych na świecie. Bez tej grupy ludzi Threadripper prawdopodobnie w ogóle by nie powstał.

 

Historia niczym scenariusz filmowy daje do myślenia. Ta grupka ludzi pokazuje, że nawet w największych korporacjach potrzebna jest pasja, dzięki której można stworzyć produkt, który zawojuje rynek. Mimo trudnej sytuacji finansowej AMD po dostrzeżeniu potencjału projektu zdecydowało się na jego wdrożenie, co teraz zwraca się z nawiązką dzięki wysokiej sprzedaży, a to dopiero początek.

 
 

Źródło: Forbes

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku