Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


AMD: obiecujące wyniki za II kwartał 2018

Stabilnie w górę – tak można podsumować opublikowane wyniki finansowe za Q2 2018 roku. Zasługi przypisywać sobie mogą głównie Ryzeny, nie tylko te konsumenckie, lecz również Threadrippery z segmentu HEDT.

 

Jak to wszystko wyszło? W skrócie: 1,76 miliarda dolarów przychodu i zysk operacyjny 153 mln $ ($116 mln czystego). Wzrost akcji o 0,11$. Takie dane dotyczą oczywiście GAAP (amerykańskie standardy rachunkowości). W porównaniu rok do roku wyniki są kolosalne, lecz przychody z segmentu Computing and Graphics z pierwszego kwartału były minimalnie wyższe. Producent tłumaczy to niższym zapotrzebowaniem na karty graficzne Radeon.

 

Pomijając jednak minimalnie niższy wynik w tym segmencie, każdy inny zaliczył w większości kilkudziesięcioprocentowy wzrost. AMD ma powody do dumy. W ogólnym rozrachunku powiększył swój ostateczny zysk netto o 35 mln w porównaniu do Q1 i o aż 74 mln dolarów w porównaniu do Q2 2017. Brawo!

  wyniki finansowe AMD Q2 2018  

Wysokie wyniki AMD uzyskało głównie dzięki Ryzenom oraz rozwiązaniom serwerowym, albowiem to właśnie działy Computing and Graphics i Enterprise, Embedded and Semi-Custom są odpowiedzialne za dużą sprzedaż. W przypadku tego drugiego wzrost wyniósł 26% w porównaniu z ostatnim kwartałem i 37% rok do roku. Niestety pozostałe segmenty firmy zanotowały stratę 33 mln dolarów.

 

Jakie plany ma AMD na przedostatni kwartał 2018? Firma przewiduje przychód na poziomie 1,7 mld dolarów +-50 mln, co ma stanowić około 7% lepszy wynik w porównaniu rok do roku. Wszystko za sprawą popularności produktów Ryzen oraz EPYC. Najbardziej ucierpieć może Radeon, za sprawą zaspokojenia rynku koparek kryptowalut.

 
 

Źródło: IR AMD

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku