Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Apple potwierdza: iPhone 8 rozszczelnia się

W zaledwie tydzień po premierze w sieci pojawia się coraz więcej raportów odnośnie uszkodzeń najnowszych iPhone’ów. W trakcie ładowania ekrany urządzeń od Apple potrafią odkleić się od obudowy. Producent oficjalnie potwierdził prawdziwość tych zarzutów i oferuje klientom pomoc.

  557827-iphone-8-plus-casing-split-640x360  

Jeden z przypadków miał miejsce w Tajwanie. Użytkowniczka ładowała swój telefon, podczas gdy ten nagle się „rozerwał”. Drugi opisywany przydarzył się w Japonii. Tutaj podobno nie trzeba było nawet podłączać iPhone do ładowania – ekran wyskoczył z korpusu w trakcie transportu. Obydwa smartfony to iPhone 8 Plus, obydwa posiadają uszkodzenia w tych samych miejscach.

 

Telefon w Tajwanie został podpięty do oryginalnej ładowarki przez zaledwie 3 minuty. W przypadku egzemplarza z Japonii klient w ogóle nie dotknął sprzętu. Niektóre źródła podają, iż zjawisku towarzyszył wybuch, jednak wykluczają to zarówno zdjęcia jak i relacje konsumentów. Apple rozpoczęło śledztwo w tej sprawie i zapewnia wsparcie wszystkim poszkodowanym, najprawdopodobniej oferując darmowe zamienniki. Uszkodzone urządzenia poddane będą analizie.

  ChinesePhoneSplit  

ExtremeTech podaje dwa wyjaśnienia tego problemu – pierwszym z nich może być słaba jakość kleju lub jego niewłaściwe naniesienie(albo też słaba jakość zatrzasków, trzymających ekran), co doprowadza do oderwania się matrycy od korpusu przy nawet niewielkich ruchach urządzeniem. Drugą przyczyną mogą być pęczniejące baterie, co zdarza się w przypadku akumulatorów Li-Ion. Istnieje również trzecia, najgorsza opcja – coś może być nie tak z większością akumulatorów. Coś podobnego, co miało miejsce w przypadku Galaxy Note 7.

 

Miejmy nadzieję, że problem szybko się rozwiąże i skończy na zwykłym rozszczelnieniu, a nie dojdzie do wybuchów lub samozapłonów, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla użytkowników.

 
 

Źródło: ExtremeTech

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku