Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Asus pracuje nad grzejącym się VRM w X299

Data Publikacji: 18 lipca, 2017

komentarzy:

Asus przy współpracy z overclockerem Der8auer przystąpił do naprawy sekcji zasilania w swojej płycie ROG Rampage VI Apex X299. Nowe rozwiązanie ma zapobiec przegrzewaniu się VRM i pozwolić na wyższe OC.

   

O perypetiach Der8auera z sekcjami zasilania na płytach X299 pisaliśmy jakiś czas temu. Od tego incydentu minęło trochę czasu i w końcu nadszedł moment, w którym producenci się reflektują. Pierwszym z nich jest Asus, który przy współpracy z overclockerem postanowił przeprojektować układ chłodzenia sekcji zasilania.

 

Co zmieniono? Otóż firma postanowiła zrobić… nacięcia na pierwotnym radiatorze w celu zwiększenia powierzchni oddawania ciepła. Pierwotny model był jedną bryłą, co znacząco ograniczało jego możliwości. Ponadto Asus postanowił… przygotować specjalne otwory montażowe dla wentylatora, który chłodziłby sekcję. Oprócz tego przygotowano specjalny backplate na odwrocie płyty głównej w celu lepszego oddawania gorąca z tamtego miejsca, bo, jak dobrze pamiętamy, temperatury na tyle VRM wskazywały nawet powyżej 100 stopni Celsjusza.

  asus rampoage apex chłodzenie  

Nie wiem, jak mam skomentować takie zmiany. Niewątpliwie winowajcą wysokich temperatur oprócz producenta płyty jest również Intel, który dał za mało czasu firmom na opracowanie dobrego produktu. Jednak mam wątpliwości, gdy firma stosuje rozwiązania dość absurdalne. W mojej głowie rodzi się wiele pytań. Naprawdę dopiero teraz dowiadują się, że bardziej złożony kształt radiatora pozwala na lepsze oddawanie ciepła? Naprawdę chcą, by użytkownicy wykorzystywali dodatkowy wentylator do chłodzenia grzejącej się sekcji zasilania? Oraz najważniejsze – naprawdę nie mieli wystarczająco czasu na przetestowanie produktu i zwrócenie uwagi na bardzo wysokie temperatury?

 
 

Źródło: TechPowerUp

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Już milion pobrań LibreOffice 6.0
Data publikacji:
20.02.2018
Autor publikacji:
Gladius II Origin – nowa myszka od Asusa
Data publikacji:
20.02.2018
Autor publikacji:
Twitch.tv kontra samowolka
Data publikacji:
19.02.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Lioncast LX50
Data publikacji:
07.02.2018
TP-Link TL-WR902AC
Data publikacji:
06.02.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku