Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Bethesda pozywa Warner Bros!

Autorzy Fallouta i Skyrima się nie cackają. Media informują o pozwie Bethesdy przeciwko firmom Warner Bros oraz Behaviour Interactive w związku domniemanego plagiatu mobilnej gry Fallout Shelter, jakim ma być produkcja Westworld.

 

Chociaż gra Westworld opiera się na serialu od HBO o tym samym tytule, studio Bethesda widzi w niej kalkę swojego mobilnego dziecka Fallout Shelter. Chodzi tutaj przede wszystkim o mechanikę, stylistykę oraz podobny format rozgrywki. Rzeczywiście można dopatrzeć się wielu podobieństw, zaś główną różnicą ma być motyw przewodni – w przypadku Fallouta gracze zarządzają podziemnym schronem, z kolei w Westworld sterują parkiem rozrywki.

   

Sprawa wydaje się dość błaha – w końcu nie można stwierdzić, że to właśnie Fallout Shelter był pierwszym tytułem wykorzystującym taki właśnie motyw. Bethesda twierdzi jednak, iż konkurenci bezprawnie wykorzystali fragmenty kodu mobilnej odsłony postapokaliptycznej serii. Zdaniem studia Behaviour Interactive i Warner Bros skopiowały mechanikę rozgrywki i zmieniły oprawę wizualną na tę zbliżoną do serialu, aby zredukować koszty produkcji, skrócić czas tworzenia i jak najszybciej ukończyć Westworld. Podkreślone są również „kreskówkowe postaci 2D w środowisku 3D” oraz wielopokojowe kompleksy, które użytkownicy mogą eksplorować i budować.

   

Kto wygra sprawę? Jeśli rzeczywiście Warner Bros i Behaviour Interactive wykorzystały kod Bethesdy, można już z góry wskazać zwycięzcę. Teraz pozostaje pytanie, czy firmy zdecydują się na pójście na pozasądową ugodę, czy wytoczą przed siebie prawnicze działa i na rozstrzygnięcie będziemy musieli na pewno trochę poczekać.

 
 

Źródło: Polygon

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku