Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Brak prądu w fabryce Samsunga spowodował uszkodzenie 3.5% światowej produkcji pamięci NAND

Przerwa w zasilaniu, która nastąpiła 9 marca w jednej z fabryk flash Samsung NAND zlokalizowanych w Pyeongtaek w Korei, będzie miała znaczący wpływ na globalną produkcję flash NAND. Trzydzieści minut braku prądu spowodowało uszkodzenie aż 60 tysięcy kwarcowych wafli używanych m.in. do produkcji dysków SSD.

 

Jak wiemy, podczas produkcji elementy wymagają niezwykłej precyzji oraz dogodnych warunków. Przerwa w dostawie prądu spowodowała zachwianie pracy i zniszczenie wafli używanych do produkcji dysków SSD. Chwilowy postój spowodował uszkodzenie 11 procent miesięcznej produkcji Samsunga. Idąc dalej w obliczenia, dowiemy się, iż jest to 3.5% procenta w skali światowej produkcji. Niby niewiele, ale wystarczająco, aby ceny produktów mogły wzrosnąć. Jestem przekonany, że wydarzenie to wpłynie na ceny pamięci flash NAND.

  5tVIBEztkCMRBN15  

Dobrą wiadomością jest fakt, że Samsung planuje rozpoczęcie ekspansji swojej fabryki flash NAND w Xi’an, w Chinach, która obecnie produkuje 120 000 wafli miesięcznie. Po ekspansji ma wypuszczać 320 000 wafli miesięcznie. W cały zdarzeniu zastanawia mnie jedna rzecz… Dlaczego tak wielka firma nie była przygotowana na takiego rodzaju awarię? Istnieją przecież urządzenia generujące prąd, akumulatory itd. Miejmy tylko nadzieję, że podwyżek dysków SSD nie doświadczymy.

 
 

Źródło: techpowerup.com

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku