Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Rejestracja

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Cooler Master pasta termoprzewodząca z nanodiamentami

Data Publikacji: 04 grudnia, 2015

komentarzy:

Cooler-Master-Mastergel-Maker-Nano-001

Jeśli Twój sprzęt potrzebuje bardzo wydajnej wymiany ciepła, nie musisz od razu inwestować w nowe systemy chłodzenia. Cooler Master poinformował właśnie o wprowadzeniu na rynek nowej pasty termoprzewodzącej zawierającej nanodiamenty, skierowanej do „overclockerów”. Nanodiamenty to obecnie jeden z najchętniej badanych materiałów. Naukowcy widzą w nich nawet zastosowanie w terapii nowotworowej. Kryształy domieszkowane borem lub azotem mogą pomóc w utylizacji niektórych związków chemicznych, a dzięki ciekawym właściwościom elektrycznym, termicznym i mechanicznym mogą one zostać wykorzystane w nanoelektronice.

Cooler-Master-Mastergel-Maker-Nano-002

Nie bez powodu w swoim najnowszym MasterGel Maker ten składnik postanowił wykorzystać Cooler Master. Diamenty charakteryzują się bardzo wysokim przewodnictwem ciepła, dzięki czemu uzyskano pastę o zdolności przewodzenia równej 11 W/mK. Sprawia to, że pasta termoprzewodząca może oprowadzać ciepło do otoczenia kilkukrotnie szybciej od popularnych past silikonowych. Kryształki diamentu są w stanie wytrzymać niemalże ekstremalnie wysokie temperatury, jakie panują na podkręconych procesorach czy kartach graficznych. Dzięki wysokiej lepkości diamentów, żel zarówno świetnie pokrywa chłodzoną powierzchnię, jak i sprawia, że pastę można w bardzo łatwy sposób usunąć z powierzchni podzespołu bez obawy o jego zadrapanie czy zwilżenie. Obecność nanocząstek sprawia, że MasterGel skutecznie zapobiega korozji pokrytych powierzchni. Produkt będzie dostępny w Polsce w I połowie grudnia, a jego cena będzie wynosić około 43 zł.

Cooler-Master-Mastergel-Maker-Nano-003

Źródło: Cooler Master / infor. prasowa
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje
TEST Genesis Krypton 700
Data publikacji:
02.03.2018
Test be quiet! Dark Base Pro 900
Data publikacji:
18.03.2018

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku