Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Core i7-9700K na 5,3 GHz z przeciętnym coolerem?

W sieci ukazano rezultat podkręcania Intel Core i7-9700K na jednowieżowym chłodzeniu powietrznym z pojedynczym wentylatorem. Overclockerowi udało się osiągnąć taktowanie 5,3 GHz na wszystkich rdzeniach przy napięciu zaledwie 1,215 V. Kosmiczne wyniki, słaby cooler i bardzo słabej jakości zdjęcia. To brzmi naprawdę mało realnie.

 

Nie wiemy, kto dokładnie podkręcił procesor. Wiemy natomiast, że słabej jakości zdjęcia to nic innego jak kadry z 10-sekundowego filmiku, którego niestety nie dane nam było ujrzeć. Podkręcany Core i7-9700K to wersja inżynieryjna ze steppingiem P0. Do chłodzenia użyto naprawdę malutkiego, jednowieżowego coolera, podobnego w budowie do SPC Fera 3. Niestety nie ujrzeliśmy ani temperatur, ani nawet tego, czy komputer był świeżo po uruchomieniu, czy już po testach stabilności.

  intel5822 intel582  

Poprzednie doniesienia mówiły o 5,5 GHz na chłodzeniu cieczą. Teraz rzekomo osiągnięto wynik 5,3 GHz na wszystkich rdzeniach oraz prawie bazowym napięciu – 1,215 V. Jeśli wyniki są rzeczywiste, to mamy do czynienia z prawdziwym selektem. Prawdopodobnie próbka inżynieryjna pochodzi z tzw. egzemplarzy „magic vanilla”, rozesłanych do overclockerów w celu wywołania szumu medialnego przed premierą nowych układów.

 
 

Źródło: Guru3D

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku