Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Wielka dziura w procesorach? Dziwne

Odkrywamy kulisy noworocznej afery? Niedawno cały świat obeszła wieść o poważnej luce w procesorach, która jest zagrożeniem dla użytkowników komputerów i innych urządzeń. Największe straty miał ponieść Intel, bowiem na ataki narażone są CPU sprzed nawet 10 lat. Cała sprawa bulwersuje jeszcze bardziej, gdy spojrzy się na ostatnie poczynania szefa niebieskich.

 

Od kilku dni mamy ostrą jazdę bez trzymanki. Jak już powszechnie wiadomo, luki Spectre i Meltdown zostały niedawno ujawnione, zaś w polu rażenia znalazły się procesory Intela, produkowane przez ostatnie 10 lat. Oliwy do ognia dolały komentarze o łatce, która rzekomo ma zmniejszać wydajność – od 5 do nawet 30 procent. W oficjalnym „stanowisku” Intela dowiedzieliśmy się, że tak naprawdę luki pozwalają na odczytanie danych z pamięci systemowej i… w sumie nic więcej.

 

Z komunikatu wiemy również, że zagrożone są również procesory ARM. Google zaś poinformowało, że problemy mogą mieć także CPU od AMD, które do niedawna zdawałyby się być niczym zielona wyspa. Czerwoni jednak zdementowali te doniesienia w swojej informacji prasowej. Emocje nieco ostudziły pierwsze testy wydajności developerskiej wersji z łatką, które wskazały, że normalni użytkownicy nie odczują różnicy w wydajności. To samo stwierdziły takie podmioty, jak Apple, Microsoft, Amazon oraz Google, zapewniając swoich klientów o tym, że również chmury zbytnio nie ucierpią przez tę łatkę.

  dims  

Ognisko zdaje się dogasać, jednak ArsTechnica przypomina się o pewnym ruchu CEO Intela, Briana Krzanicha. Szef korporacji pięć miesięcy przed opublikowaniem informacji o lukach w procesorach sprzedał wszystkie swoje udziały na giełdzie. Chociaż przedstawiciele firmy twierdzą, że sprzedaż akcji nie była powiązana z odkryciem problemów, zaś raporty finansowe wykazały, że wyprzedaż udziałów to zaplanowane działanie, nie ma aktualnie głębszego wyjaśnienia zachowania Krzanicha.

  Brian Krzanich CEO Intel  

Z danych wynika, że CEO wzbogacił się o ponad 39 milionów dolarów. Chociaż obecnie kurs Intela na giełdzie nie różni się zbytnio od tego przed upublicznieniem informacji, cała sprawa wygląda bardzo dziwnie. Podobne sytuacje miały miejsce w sierpniu, kiedy Ameryką wstrząsnął gigantyczny wyciek danych z systemów Equifax. Jak się okazało, kierownictwo firmy na kilka dni przed ogłoszeniem wycieku sprzedało trochę akcji.

 
 
Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku