Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Jak nie dać się oszukać według OLX

Największy serwis ogłoszeniowy wystartował z ciekawą akcją na swoim Facebooku, gdzie znani aktorzy prezentują sytuacje typowych oszustw. Naprawdę warto się z tym zaznajomić

  19366378_1398623223552910_4733310139498693685_n  

Bohdana Łazuki i Michała Milowicza w ich rolach „Bolca” oraz „Szefa” z filmu „Chłopaki nie płaczą” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktorzy wrócili do swoich bohaterów w spotach OLX-a, w którym w humorystyczny sposób prezentują najpopularniejsze metody oszustw i opisują, jak tego uniknąć.

 

W pierwszym odcinku omówiony został problem wysyłania paczek z inną zawartością niż w opisie, co jest częstą praktyką oszustów.

 
 

W drugim spocie poruszono już nieco bardziej wyrafinowany sposób oszustwa, jakim jest tzw. „oszustwo nigeryjskie”, gdzie osoba pisze do sprzedawcy łamaną polszczyzną z prośbą o wysłanie produktu za granicę i dobrze fałszuje dokumenty np. wysłania przelewu, aby uwiarygodnić transakcję.

 
 

Komentarze użytkowników póki co są różne. Jedni pochwalają takie spoty, zaś drudzy zarzucają firmie brak zabezpieczeń i systemu komentarzy, który pozwoliłby wyeliminować tego typu praktyki. Niemniej warto wspomnieć o tym, że z podobnymi przypadkami spotkamy się nie tylko na OLX, ale również na każdym innym portalu. Zachęcamy zatem do zapoznania się z materiałami.

 
 

Źródło: Facebook – OLX Polska

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku