Panel logowania
Panel logowania
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta Zarejestruj się.

Zaloguj się

Nie pamiętam hasła


Kingston świętuje 30 lat istnienia!

W 1987 roku dwóch inżynierów założyło przedsiębiorstwo Kingston, które obecnie jest liderem rynku pamięci. Z okazji trzydziestolecia firma opublikowała infografikę, w której przedstawia swoją historię.

 

Wszystko zaczęło się trzydzieści lat temu, kiedy to drastycznie rósł popyt na układy pamięci montowanych powierzchniowo. Dwójka inżynierów – John Tu i David Sun, założyciele firmy Kingston, zrewolucjonizowali rynek swoim nowym modułem pamięci. Później wszystko zaczęło się działać bardzo szybko.

 

Zaledwie 5 lat od założenia przedsiębiorstwo zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najszybciej rozwijających się firm w USA, w 1995 roku wartość sprzedaży przekracza 1,3 miliarda dolarów. Dwa lata później firma rozpoczęła ekspansję na rynek europejski, zaczynając od siedziby w Wielkiej Brytanii. Kolejne wyróżnienie Kingston otrzymał rok później – drugie miejsce w rankingu „100 najprzyjaźniejszych dla pracownika firm” magazynu Fortune.

 

Rok 2002 powinni zapamiętać wszyscy gracze jako data powstania marki HyperX. Wtedy również po raz pierwszy instytucja IHS uznaje firmę za największego producenta modułów pamięci. Pięć lat później po raz kolejny Kingston notuje najszybszy rozwój wśród prywatnych przedsiębiorstw. W 2012 roku z okazji dziesięciolecia marki HyperX na rynek trafiają dyski SSD sygnowane jej logiem. W 2015 roku już dwunasty rok z rzędu Kingston otrzymuje miano największego producenta modułów pamięci, rok później mija 10 lat obecności na rynku europejskim.

 

Tak w skrócie wygląda rozwój giganta. Jego produkty doceniane są na całym świecie i konkurują zarówno w kwestii jakości oraz ceny. Życzymy Kingstonowi dalszych sukcesów!

 

kingston-infografika

 
 

Źródło: Kingston

Najnowsze Komentarze:
Najnowsze Aktualności
Ł3 Gaming Convention
Data publikacji:
19.03.2019
Autor publikacji:
Fortnite posiada ponad 200 mln graczy
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Samsung 860 QVO – tanie i pojemne QLC
Data publikacji:
28.11.2018
Autor publikacji:
Facebook ma problemy
Data publikacji:
20.11.2018
Autor publikacji:
Newsletter

Chcesz być na bieżąco z nowościami ze świata technologii. Zapisz się do bezpłatnego newslettera

Polecane Recenzje

Nasi Partnerzy

Zostań Naszym

Partnerem

Na topie:

Witaj w portalu nowych technologi

Na portalu ITPC znajdziecie Państwo najnowsze informacje ze świata IT, wyczerpujące recenzje najnowszego sprzętu oraz forum dyskusyjne, gdzie można rozwiązać problemy techniczne.Historia ITPC sięga 2009 roku…

Czytaj więcej

Go to top
Nasz profil na facebooku